استاندار ایلام: مسافران نوروزی به استان های خود برگردند


ایلام‌ - ایرنا - استاندار ایلام از تمامی مسافران نوروزی که در ایلام حضور دارند، خواست: هرچه زودتر به استان های محل زندگی خود بازگردند.

تبليغ

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برگزاری ویدیو کنفرانس استانداران کشور با وزیر کشور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مسافرانی که هم اکنون در ایلام حضور دارند هرچه زودتر ایلام را به مقصد استان های مبدا خود ترک کنند و بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات و ازدحام احتمالی جاده ها موکول نکنند.

وی افزود: هیات دولت طرحی را به منطور کاهش سرایت بیماری کرونا در کشور دارد که در صورت ابلاغ این طرح به استان ها احتمال ممنوعیت سفرهای نوروزی دور از انتظار نخواهد بود.

وی تاکید کرد: همچنین مسافرانی که در هفته دوم تعطیلات قصد سفر به استان ایلام را دارند از سفر خود صرف نظر کنند و به هیچ وجه برای سفر به استان ایلام اقدام نکنند و در همان استان مبدا خود بمانند.

سلیمانی دشتکی همچنین با توجه به در پیش بودن سیزده بدر از مردم خواست: در این روز از منازل خود خارج نشوند و با توجه به شیوع این ویروس ایجاد هرگونه تجمع بدون شک به انتشار وسیع و سریع تر این بیماری کمک می کند.

وی به مردم توصیه کرد: هشدارهای لازم در خصوص بیماری کرونا را جدی بگیرند و تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند و مهمانان نوروزی خود را نیز راهی استان های مبدا کنند.

‍پیام تبریک استاندار ایلام به دانشمند ایلامی سازنده کیت تشخیص کرونا

استاندار همچنین با توجه به ساخت اولین کیت تشخیص ملکولی ویروس کرونا در کشور توسط دانشمند ایلامی در پیام تبریکی تاکید کرد: ایلامیان دیروز در دفاع از امنیت کشور سنگ تمام گذاشتند و امروز در حفظ سلامت ایرانیان اولین گام محکم در شکست کرونا را برداشتند.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کسب موفقیت دانشمند ایلامی دکتر حمزه چوبین متخصص ویروس شناسی در ساخت اولین کیت تشخیص ملکولی ویروس کرونا در کشور مایه خوشحالی و مباهات نه تنها برای ایلامیان عزیز بلکه برای ملت شریف ایران اسلامی است.

ایران اسلامی همواره مهد فرزندان دلیری و متعهدی بوده است که در راستای اهداف انسانی و بشر دوستانه قدم برداشته و گره گشای روزهای سخت مردم بوده اند و در این میان ایلامیان که دیروز در دفاع از مرز و امنیت کشور سنگ تمام گذاشته بودند، امروز نیز با ساخت اولین کیت تشخیص ملکولی ویروس کرونا در کشور در حفظ سلامت ایرانیان اولین گام محکم در شکست کرونا را برداشتند.

به یقین ایران اسلامی با وجود چنین ظرفیت عظیمی بر مشکلات پیش رو به ویژه ویروس منحوس کرونا غلبه پیدا خواهد کرد و باز روزهای خوب از راه می رسند.

اینجانب ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به ملت شریف ایران اسلامی به ویژه ایلامیان عزیز که همیشه در روزهای سخت ملت پیشقراولان عرصه وفا در دفاع از کشور بوده اند از دکتر حمزه چوبین متخصص ویروس شناسی کشور که بعنوان یک ایلامی اولین قدم مهم در شکست بیماری کرونا را در کشور برداشته اند صمیمانه تقدیر و تشکر کرده و از در گاه ایزد منان برای یکایک ملت شریف ایران اسلامی صحت و سلامتی مسئلت دارم.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تعداد بیمارانی که در این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند به ۱۶ نفر رسید و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر نیز به مجموع مبتلایان اضافه شد.

به گفته دکتر محمد کریمیان، شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان در حال افزایش است و امروز از ۲۱۴ نفر به ۲۳۲ نفر رسید، پنج پزشک و پنج نفر از کادر درمانی استان نیز به کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۱۰۰ نفر مبتلا به کرونا پس از طی دوره درمان از بیمارستان مرخص و دوران نقاهت خود را می گذرانند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ