شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به 163 نفر رسید


زاهدان- ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به 163 نفر افزایش یافت.

تبليغ

دکتر محمد هاشمی شهری شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۱۱۰ نفر به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۳۶ نفر دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۱۷ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تاکنون هزار و ۶۴ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری شده بودند که ۷۷ نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

وی بر رعایت بهداشت و جلوگیری از تردد غیر ضروری شهروندان تاکید کرد و افزود: هم‌اینک سه هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی سیستان و بلوچستان فعال است و ۷۲۴ تخت نیز در مراکز نقاهتگاهی آماده شده است.

هاشمی با اشاره به اهمیت غربالگری غیر حضوری برای شناسایی زودهنگام موارد ویروس کرونا گفت: تاکنون ۹۰ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی ایرانشهر و حدود ۷۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دانشگاه علوم پزشکی زابل از طریق سامانه ۴۰۳۰ و سلامت مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.

وی اظهارداشت: قبل از نوروز تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان کمتر از ۱۰۰ مورد بود که با ورود مسافران به این استان شاهد افزایش چشمگیری تعداد مبتلایان بودیم.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است .
شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ