خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در 6 فروردین


سمنان-ایرنا-ادامه ضد عفونی مناطق پر تردد شهر سمنان، تشکیل 49 پرونده تخلف کالاهای بهداشتی در استان، محلول‌ پاشی بیش از 500 هزار لیتر در دامغان و ضدعفونی روستاهای استان در مراحل متعدد از جمله مهم‌ترین خبرهای مربوط به کرونا استان سمنان در روز چهارشنبه 6 فروردین بود.

تبليغ

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید، از ظهر دیروز ۲هزار و ۲۰۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۲۷ هزار و ۱۷ نفر رساند. از این تعداد تا به حال ۲هزار و ۷۷ نفر فوت و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها، مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

سید عباس دانایی فرماندار سمنان گفت: هفتمین مرحله ضدعفونی کردن مناطق شلوغ و پرتردد این شهر به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شامگاه سه‌شنبه انجام می‌شود و ضدعفونی کردن مناطق شلوغ و پرتردد شهرسمنان به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس تا زمانی که کارشناسان بهداشت توصیه کنند ادامه می‌یابد.

سید عباس دانایی افزود: طبق ابلاغیه وزیر کشور و تصمیم‌گیری سران سه قوه، واحدهای صنفی غیر ضروری مانند آژانس‌های مشاور املاک، نمایشگاه خودرو و طلافروشی‌ها تا پانزدهم فروردین به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل است و انتظار می‌رود این واحدها با همکاری و همراهی خود در قطع زنجیره انتقال این ویروس سهیم باشند و واحدهای صنفی مانند سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، واحدهای صنفی عرضه محصولات بهداشتی مانند محلول‌های ضدعفونی کننده و شوینده، لبنیاتی‌ها، قصابی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و خشک‌شویی‌ها جزو اصناف ضروری هستند که باید فعال باشند.

*

مهدی یحیایی معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در گشت‌های بازرسی مربوط به ویروس کرونا ۴۹ پرونده تخلف کالاهای بهداشتی به ارزش بیش از ۳۰۲ میلیون ریال در استان تشکیل شد که با توجه به افزایش تقاضای شهروندان از زمان شیوع ویروس کرونا در استان سمنان تاکنون بیش از ۲۳۰ مورد بازرسی در قالب گشت مشترک از گروه کالاهای ماسک، انواع دستکش و مواد ضدعفونی انجام شده است.

*

مسلم نصرتی شهردار دامغان گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار لیتر محلول‌ پاشی به منظور ضدعفونی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر اجرا شده است و تعداد هشت اکیپ مردمی در کنار شهرداری دامغان به انجام عملیات ضدعفونی در سطح معابر شهری می‌پردازند که روزانه بیش از ۲۰ هزار لیتر محلول در این زمینه استفاده می‌شود، اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی شهر دامغان، از اوایل شیوع این ویروس تاکنون در ۲۶ شب اجرا شده است.

*

امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: زباله‌های عفونی و بیمارستانی در سراسر استان به روش اصولی و براساس دستورالعمل بهداشتی، پس از بی‌خطرسازی و حمل ایزوله، در عمق ۲ متری دفن می‌شود و طبق دستورالعمل‌های بهداشتی پسماندهای پزشکی پس از بی‌خطرسازی با دستگاه اتوکلاو با خودروهای مخصوص به محل دفن منتقل می‌شود و سپس به ارتفاع نیم‌متر زباله‌های عفونی با آهک پوشانده می‌شود وسپس به ارتفاع نیم متر خاک روی لایه آهک را می‌پوشاند.

*

سرهنگ علی خالقیان معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: روستاهای استان تا کنون طی چهار مرحله و برخی روستاهای استان سمنان توسط نیروهای بسیجی پنج تا ۶ بار به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ضدعفونی شده است.

*

حمید مستخدمین حسینی استاد دانشگاه در رشته جامعه‌شناسی گفت: تنها راه مراقب در برابر آسیب‌های اجتماعی ناشی از قرنطینه خانگی، سازگارکردن بستر فرهنگی خانواده ایرانی با شرایط قرنطینه است و خانواده‌های ایرانی به خاطر بستر فرهنگی، اهل معاشرت و دارای کنش اجتماعی است بنابراین قرنطینه به عنوان یک اختلال در کارکردهای خانواده‌ مشکل ایجاد می‌کند.

*

دنیا آقایی کاپیتان تیم ملی جودو بانوان، خانواده را با ارزش ترین داشته هر انسانی برشمرد و تاکید کرد: تمام شهروندان به خاطر جان عزیزانشان باید در خانه بمانند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهرهای کشور قطع شود و من در خانه ماندن را برای حفظ سلامت خود، خانواده و دیگر همشهریان و همراهی و همکاری با کادر پزشکی و دیگر مسوولان کشور که درگیر بحران کرونا هستند ترجیح می‌دهم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ