آغاز طرح کمک به سالمندان به همت یک مرکز اسلامی در آمریکا


یک مرکز اسلامی در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور، طرح خدماتی رساندن دارو و غذا به سالمندان مسلمان و غیرمسلمان را آغاز کرد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از البوابة، مرکز اسلامی شهر ناپرویل در ایالت ایلینوی در آمریکا، طرح خدماتی را برای رساندن دارو و مواد غذایی به خانه های سالمندان مسلمان و غیرمسلمان به راه انداخته است.

این اقدام مرکز اسلامی به دلیل شیوع ویروس کرونا(کووید 19) در این کشور انجام می گیرد، زیرا بسیاری از افراد سالمند به دلیل نگرانی از ابتلا به بیماری کرونا از خانه های خود بیرون نمی آیند. همین مسئله باعث شد تا مسئولان این مرکز برای کمک به سالمندان اجرای این طرح را آغاز کنند.

در همین حال، دیده بان مبارزه با افراط گرایی الازهر در بیانیه ای، اجرای این طرح را ستود و آن را ارزشمند دانست.

این دیده بان اعلام کرد: این اقدام بشردوستانه و اقدامات مشابه آن، بیانگر روح دوستی و شکیبایی مسلمانان در تعامل و برخورد با دیگران است.

در این بیانیه همچنین آمده است که این اقدام مرکز اسلامی، اجرای عملی آموزه های دین اسلام است که به همبستگی و همکاری در مواقع بحرانی دستور می دهد.

گفتنی است، نزدیک به بیش از دو هزار خانواده مسلمان در شهر ناپرویل در ایالت ایلینوی زندگی می کنند. منابع مختلف نیز در آمریکا، تعداد مسلمانان در این کشور را بین سه تا 9 میلیون نفر تخمین زده اند.

پایان پیام/44


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ