اردوگاه پناهندگان افغانستانی در گتوند ضدعفونی شد


اهواز - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان گفت: مهمانشهر شهید محسن بنی‌نجار شهرستان گتوند (اردوگاه محل سکونت پناهندگان افغانستانی) از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا تاکنون، در سه مرحله ضدعفونی و گندزدایی شد.

تبليغ

علیرضا گوروئی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن، معابر و خیابان های مهمانشهر بنی نجار با همکاری مدیریت این مهمانشهر، بسیج و هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضد عفونی وگندزدایی شد و این برنامه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند مشاهده نشده، افزود:علاوه بر ضد عفونی و گندزدایی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص ویروس کرونا به ساکنان این مهمانشهر آموزش داده شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خوزستان گفت: نظارت بهداشتی در این مهمانشهر افزایش یافته و تردد برای امور غیرضروری ممنوع است.

به گزارش ایرنا، ۲ هزار نفر از اتباع افغانستان در مهمانشهر شهید بنی نجار گتوند در شمال استان خوزستان ساکن هستند.

به گزارش ایرنا، اعمال محدودیت در بازارها، اماکن، جاده های ورودی و خیابان های گتوند از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا آغاز شده و این محدودیت ها ادامه دارد.

عملیات ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی، معابر و خیابان ها، مساجد و دیگر مناطق پرتردد گتوند از روز های نخست شیوع ویروس کرونا به همت و همکاری نیروهای مردمی و گروه های جهادی، فرمانداری، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، بخشداری ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگر ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام، و این عملیات شبانه روز و به صورت مستمر در حال اجرا است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نتیجه آزمایش چهار بیمار در نقاط مختلف شهرستان گتوند به کرونا مثبت اعلام شده که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بزرگ دزفول فوت کردند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در خانه بمانند و سفرهای درون و برون شهری را بسیار محدود کنند و در ایام تعطیلات نوروزی به پویش"در خانه بمانیم" بپیوندند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ