سفر هیات ترکیه‌ای به مسکو برای رایزنی درباره ادلب در روز دوشنبه


وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی در مونیخ، ضمن تکرار اتهام‌زنی به دولت بشار اسد درباره عملیات پاکسازی ادلب از تروریست‌ها، از سفر روز دوشنبه هیات آنکارا به مسکو خبر داد.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان به تکرار تهدید دولت سوریه و ضدیت با عملیات پاکسازی استان ادلب از تروریست‌ها پرداخته است.

به گزارش شبکه «تی‌آرتی»، وزرای خارجه ترکیه و آلمان امروز شنبه در یک نشست خبری مشترک درباره تحولات ادلب و اوضاع لیبی اظهارنظر کردند.

مولود چاووش اوغلو در این نشست مشترک از ادامه رایزنی‌های ترکیه با روسیه درباره تحولات ادلب سوریه و سفر روز دوشنبه هیات آنکارا به مسکو خبر داد .

وزیر خارجه ترکیه در حالی که در هفته‌های گذشته مقام‌های کشورش بارها در مخالفت با پیشروی‌های ارتش سوریه در پاکسازی استان ادلب سوریه را به اقدام نظامی تهدید کرده‌اند، امروز هم یک بار دیگر به اتهام‌زنی و تهدید سوریه دست زده است.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای ترکیه‌ای خود، از روسیه خواست با توجه به نفوذ خود، از دولت بشار اسد بخواهد حملات در ادلب را متوقف کند.

اوغلو درباره لیبی هم اظهارنظر کرد. به گفته او نیروهای «خلیفه حفتر» فرمانده گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» به رغم درخواست‌های بین‌الملیل و به ویژه کنفرانس برلین درباره لیبی، به حملات نظامی در این کشور آفریقایی ادامه داده‌اند.

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ