دیدار ظریف با وزرای خارجه ژاپن و اسپانیا و رئیس گروه مردم در پارلمان اروپا در مونیخ


وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزرای خارجه ژاپن و اسپانیا و رئیس گروه مردم در پارلمان اروپا دیدار و گفتگو کرد.

تبليغ

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در محل برگزاری این نشست حضور دارد، امروز (شنبه) در حاشیه این نشست با وزرای خارجه ژاپن و اسپانیا و همچنین رئیس گروه مردم در پارلمان اروپایی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه ایران امروز در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با «آرانچا گونزالس لایا» وزیر امور خارجه اسپانیا دیدار و گفتگو کرد.

بررسی راه‌های گسترش روابط دوجانبه، زمینه‌های تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا، کاهش تعهدات برجامی ایران، تعهدات اروپا در برجام، اوضاع منطقه و واقعیت‌های داخلی آمریکا از جمله محورهای گفتگوی دو وزیر خارجه در این دیدار بود.

براساس این گزارش، ظریف و «توشی میتسو موتگی» وزیر خارجه ژاپن در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی به گفتگو پرداختند.

در دیدار «مانفرد و بر » رئیس گروه مردم در پارلمان اروپایی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، تعهدات اروپا در قبال برجام و همچنین کاهش تعهدات برجامی ایران و اوضاع منطقه غرب آسیا مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران دیروز و امروز (جمعه) ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه نیز در حاشیه این نشست با «جاستین ترودو» نخست‌وزیر و «فرانسوا فیلیپ شامپانی» وزیر خارجه کانادا و همچنین وزرای خارجه چین، فنلاند، واتیکان، جمهوری چک، عمان، اوکراین، کرواسی، گروه اقدام بحران، گروه الدرز و اعضای شورای روابط خارجی پارلمان اروپا دیدار و گفتگو کرد.

کنفرانس امنیتی مونیخ از روز جمعه ۱۴ فوریه به مدت سه روز برپاست.

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ