سردار صفوی: وجود همزمان فقر و بیماری می‌تواند زندگی‌ها را نابود کند


سردار صفوی: وجود همزمان فقر و بیماری می‌تواند زندگی‌ها را نابود کند

رئیس هیات مدیره خیریه امدادگران عاشورا تاکید کرد: ما مردم با فرهنگ و تمدن و شعور بالایی داریم‌ و امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت بالایی که داریم بتوانیم به واسطه کمک مردم مشکلات را کنار زده و پیش برویم.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در حاشیه هفدهمین مجمع خیرین موسسه خیریه امدادگران عاشورا در جمع خبرنگارارن بیان کرد: امروز هفدهمین مجمع عمومی خیرین مربوط به حوزه سلامت را در خیریه امدادگران عاشورا برگزار کردیم. خیریه امدادگران عاشورا از مجموعه دوستان و همکارانی که در سال ها دفاع مقدس در حوزه امدادگری و درمان و پزشکی و پرستاری و عزیزان بهداری سپاه خدمت کرده‌اند، تشکیل شده است‌.

وی در ادامه اظهار کرد: آنچه که ما برای سال ۹۹ دنبال می کنیم این است که حوزه امدادگری را برای مریض های صعب العلاج و به طور خاص برای بیماران سرطانی گسترش دهیم. ما اکنون حدود ۱۷ هزار مددجو داریم و قصد داریم تعداد مددجویان را در سراسر کشور به حدود ۲۵ هزار نفر افزایش دهیم. ما در ۲۹ استان و برخی از شهرستان ها شعبه داریم و در مجموع ۴۵ شعبه در سراسر کشور اکنون فعال هستند.

رئیس هیات مدیره خیریه امدادگران عاشورا تصریح کرد: در گام دوم قصد داریم تعداد بیمارانی که تحت پوشش ماهستند از ۷۰ هزار نفر به ۱۰۰ هزار نفر در سال ۹۹ افزلیش دهیم. به غیر از حوزه درمان ما کمک هایی به عنوان وام به مریض ها برای تامین دارو می دهیم ما سالیانه حدود یک میلیارد وام می دهیم و قصد داریم ان را به دو میلیارد تومان در سال افزایش دهیم. خیریه ما کاملا با کمک های مردمی اداره می شود و بودجه دولتی نداریم.

وی افزود: بعضی از خیرین به ما یک میلیارد وام می دهند و می گویند شما با این پول کار کنید و سود ان برای خودتان ما نیز در موسساتی در بیرون از خیریه در چهارچوب قانون با این پول کار می کنیم و سود آن را برای هزینه های درمانی می آوریم. از سوی دیگر ما به بیماران سبدهای ارزاق نیز می دهیم یا بعضا کمک های دارویی انجام می دهیم‌. حدود ۵۵ بیمارستان در سراسر کشور خدمات پزشکی مجانی به بیماران ارائه می دهند.

سردار صفوی در ادامه تاکید کرد: خیریه امدادگران عاشورا به دنبال هم افزایی و تعامل با همه خیریه ها در حوزه تامین دارو و درمان بیماران نیازمند است. خیریه ما حساب رسی قانونی دارد و وزارت اقتصاد فردی ثابت در خیریه دارد. موسسه ما شفافیت مالی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد بیماران به ویژه بیماران سرطانی روبه افزایش است، گفت: در حوزه پیشگیری وزارت بهداشت باید تلاش خود را به کار گیرد. موسسه ما نیز این امر را در برنامه خود جای داده است. امیدوار هستیم مردم عزیز در هر حدی که می توانند به یاری خیریه ها بیایند. وجود همزمان فقر و بیماری می‌تواند زندگی‌ها را نابود کند

رئیس هیات مدیره خیریه امدادگران عاشورا افزود: چرخه فقر و مریضی که بر روی هم بیفتد می تواند زندگی هارا نابود کند. ما به دنبال این هستیم تا چرخه فقر را متوقف کنیم. خیریه ما یک خیریه مردمی است اما توانمندی ها بالایی داریم. ما مردم را می شناسیم. مردم ما خیر و عاطفی هستند. ما در مراسم شهادت سردار سلیمانی شاهد مشارکت ۵۰میلیونی مردم بودیم. این نشان می دهد که مردم ما احساساتی مثبت و تاثیر گذار دارند. اگر مردم در حوزه درمان به کمک دولت بیایند، می توان گام ها بزرگی را برداشت.

وی در پایان افزود: اگر مردم در هر محله و روستا و شهر به کمک مریض ها بیایند و کمک ها عاطفی نظیر پختن غذا و یا عیادت انجام دهد یا به یک مریض گل دهند در روحیه مریص ها بسیار تاثیر گذار است. ملت ایران، بهترین ملت جهان است. امام بزرگوار ما فرمود مردم ما از زمان پیامبر و امیر المونین بهتر هستند. ما مردم با فرهنگ و تمدن و شعور بالایی داریم‌. امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت بالایی که داریم بتوانیم به واسطه کمک مردم مشکلات را کنار زده و پیش رویم.

انتهای پیامتبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location