مصر: توافق نهایی در خصوص سد النهضه اواخر فوریه امضاء خواهد شد


شفقنا_وزارت امور خارجه مصر امروز(جمعه) با صدور بیانیه‌ای پایان دوره‌های مذاکره میان وزیران خارجه و آب مصر، سودان و اتیوپی بر سر سد النهضه در واشنگتن و رسیدن به توافق نهایی درخصوص طرح پر کردن سد را اعلام کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی،در این بیانیه که بر روی صفحه فیس بوک وزارت خارجه مصر […]

تبليغ
سد النهضة

شفقنا_وزارت امور خارجه مصر امروز(جمعه) با صدور بیانیه‌ای پایان دوره‌های مذاکره میان وزیران خارجه و آب مصر، سودان و اتیوپی بر سر سد النهضه در واشنگتن و رسیدن به توافق نهایی درخصوص طرح پر کردن سد را اعلام کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی،در این بیانیه که بر روی صفحه فیس بوک وزارت خارجه مصر قرار داده شده، آمده است، مذاکرات میان وزیران خارجه و آب کشورهای مصر، سودان و اتیوپی در واشنگتن بر سر سد النهضه با نظارت استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا و با حضور نمایندگانی از بانک جهانی برگزار شد.

این بیانیه افزود، مذاکرات درخصوص مفاد توافق پر کردن و راه اندازی سد النهضه انجام شد که این مفاد شامل پر کردن سد در چند مرحله، انجام تدابیر مشخص در مواجهه با وضعیت خشکسالی و خشکسالی ممتد و سالهای کم آبی است که همزمان با عملیات پر کردن سد است.

در ادامه این بیانیه آمده است که سازوکار راه اندازی طولانی مدت که شامل راه اندازی در شرایط هیدرولوژیکی طبیعی است شامل تدابیری درخصوص مواجهه با وضعیت خشکسالی، خشکسالی ممتد و سالهای کم آبی است.

بر اساس این اعلام، طرف آمریکایی اعلام کرده است که با مشارکت بانک جهانی توافق نهایی در این خصوص را آماده و طی چند روز آتی آن را به سه کشور ارائه خواهد کرد تا توافق نهایی انجام و قبل از پایان فوریه جاری به امضاء برسد.

این خبر را در اسپوتنیک عربی ببینید

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ