شیخ عیسی قاسم اعلام کرد: آمریکا مانع شکل گیری دموکراسی در کشورهای اسلامی است/ رونمایی از شعار سال انقلاب بحرین


شفقنا- رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه امسال شعار انقلاب بحرین، «در راه پیروزی» است، گفت: معارضان رژیم آل خلیفه باید از اختلاف و منازعه در میان خود جلوگیری کنند و مصلحت ملت بحرین را در نظر داشته باشند. به گزارش خبرنگار شفقنا، شیخ عیسی قاسم در مراسم گرامیداشت نهمین سالگرد انقلاب مردم بحرین، که در سالن همایش قدس در […]

تبليغ

شفقنا- رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه امسال شعار انقلاب بحرین، «در راه پیروزی» است، گفت: معارضان رژیم آل خلیفه باید از اختلاف و منازعه در میان خود جلوگیری کنند و مصلحت ملت بحرین را در نظر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار شفقنا، شیخ عیسی قاسم در مراسم گرامیداشت نهمین سالگرد انقلاب مردم بحرین، که در سالن همایش قدس در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، به دلیل وقوع انقلاب ۱۴ فوریه، اشاره کرد و گفت: سلب حقوق سیاسی ملت بحرین و به تبع آن سلب باقی حقوق این ملت دلیل اصلی وقوع انقلاب در بحرین بود، ملت بحرین بر مسالمت آمیز بودن انقلاب خود تاکید دارد و با وجود به کارگیری خشونت از سوی رژیم آل خلیفه، روند مسالمت آمیز بودن انقلاب بحرین تغییر پیدا نکرد.

او حفظ هدف انقلاب ۱۴ فوریه را وظیفه معارضین رژیم آل خلیفه دانست و تصریح کرد: آن ها باید بر تلاش های مسالمت آمیز خود برای تحقق هدف این انقلاب بیافزایند.

رهبر معنوی شیعیان بحرین خاطرنشان کرد: امسال شعار انقلاب بحرین، «در راه پیروزی» است، معارضان رژیم آل خلیفه باید از اختلاف و منازعه در میان خود جلوگیری کنند و مصلحت ملت بحرین را در نظر داشته باشند، آن ها باید اقدامات خود را به صورت مسالمت آمیز انجام بدهند تا بتوانند با پیروزی بر آل خلیفه، کرامت را برای ملت بحرین به ارمغان بیاورند.

او با اشاره به چالش های پیش روی ملت بحرین اظهار کرد: راه پیروزی با چالش هایی همراه است و تنها کسانی که عزم الهی دارند، می توانند این راه را بپیمایند و ممکن است که راه پیروزی طول بکشد، کسانی که بر نفس خود پیروز شوند می توانند عدالت، آزادی حقیقی و اخوت را برای جامعه به دست آورند.

شیخ عیسی قاسم، انقلاب ۱۴ فوریه را یک انقلاب مسالمت آمیز دانست و افزود: رژیم آل خلیفه برای سرکوب این انقلاب، تعداد زیادی از ملت بحرین را به شهادت رساند در حالی که شعار انقلاب بازگشت به دین، عقل، وجدان انسانی و قوانین بین المللی بود.

او با بیان این حرکت های اصلاحی به صورت عام همیشه با فداکاری همراه است، افزود: این مساله ای که ظالمان به مظلومان تحمیل می کنند، پیمودن راه پیروزی نیاز به ایمان کامل به خداوند و داشتن عزم و اراده محکم و روح فداکاری دارد، هیچ ملتی نمی تواند به پیروزی برسد، مگر حاضر به پیمودن یک راه سخت و دشوار برای مبارزه با ظلم باشد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اهمیت دستورات الهی اظهار کرد: هیچ امری بالاتر از دستورات الهی نیست، عالی بودن اهداف یک انقلاب این مساله را توجیه نمی کند که حتی به اندازه یک مو هم از دستورات شریعت الهی سرپیچی شود، براساس آیات قرآن اگر خداوند را نصرت بدهیم، خدا ما را پیروز می گرداند.

آیت الله عیسی قاسم ادامه داد: طرح معامله قرن یک طرح ظالمانه از سوی آمریکا و اسرائیل و هم پیمانانش است، آمریکا و اسرائیل دشمن هستند و جز دشمنی از آن ها انتظار نمی رود، اما حکومت های عربی با مشارکت در این طرح به امت اسلامی خیانت کردند، آنها نمایندگانی را برای حضور در مراسم رونمایی از معامله قرن به کاخ سفید فرستادند.

روحانی برجسته بحرین، طرح معامله قرن را امتحانی برای اراده امت اسلامی و در راس آن ها فلسطینی ها دانست و تصریح کرد: باید با این طرح مقابله شود و سرنگونی معامله قرن و بازگرداندن عزت و کرامت به امت اسلامی وظیفه تک تک اعضای این امت است.

او ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، آتش فشانی در برابر دنیای استکبار بود، این انقلاب یک انقلاب محدود به یک کشور خاص نبود و براساس مبدا اسلام شکل گرفت، ملت ایران در انقلاب دست از اسلام نکشید و پشت سر رهبر خود امام خمینی(ره) قرار گرفتند.

شیخ عیسی قاسم افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پیروزی برای بشریت و اسلام بود، پیروزی برای اسلام جدا از پیروزی برای بشریت نیست و امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند که نظام جمهوری اسلامی ایران ضد دولت های استکباری است.

او، مقام معظم رهبری را رهبری با کفایت در همه ابعاد دانست و تصریح کرد: در دوره رهبری ایشان توقفی در پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران در دوره رهبری حاصل نشد و آثار این انقلاب به مناطق دوردسترس جهان رسیده است، مقام معظم رهبری همیشه بر دفاع از راه حق تاکید داشتند.

رهبر شیعیان بحرین ادامه داد: ترور شهیدان قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس امتحانی برای اراده امت اسلامی بود، این دو شهید، دو برادر هم رزم در راه جهاد مقدس بودند، پاسخ امت اسلامی به ترور این شهیدان، آمریکایی ها را ناامید کرد و آنها فهمیدند که امت اسلامی دست از عزت و استقلال خود نمی کشد.

او خاطرنشان کرد: دموکراسی در هر کدام از کشورهای اسلامی راهی برای اسلام است و رای گیری های آزاد در اکثر این کشورها به پیروزی جریان های اسلام گرا منجر شد، به همین دلیل آمریکا اجازه نمی دهد که دموکراسی حقیقی در کشورهای اسلامی شکل بگیرد.

در ابتدای این مراسم و با حضور شیخ عیسی قاسم در جایگاه سخنرانی، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل توسط حاضران سر داده شد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ