لرستان رنگ و بوی انتخابات به خود گرفت


لرستان رنگ و بوی انتخابات به خود گرفت

خرم آباد- ایرنا -با پشت سرگذاشتن نخستین روز تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی ، تنور انتخابات در لرستان گرم شده و داوطلبان انتخابات با استفاده از ابزارهای مختلف سعی در جلب آرا مردم دارند.

به گزارش ایرنا، لرستان یکی از استان هایی است که در تمام دوره های برگزاری انتخابات فضای پر شور و گرم انتخاباتی را به نمایش گذاشته است که با سپری شدن نخستین روز آغاز تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات مجلش شورای اسلامی گرمای این حضور و تبلیغات به وضوح قابل درک بود.

اگرچه در روزهای گذشته لرستان یکی از استان هایی بود که با تبلیغات زودهنگام داوطلبان انتخابات ضرب آهنگ تبلیغاتی را پر شمار کرده بود اما با آغاز زمان رسمی تبلیغات از همان نخستین ساعات طرفداران داوطلبان در سطح شهرها و خیابالن اقدام به نصب پوستر و بر پای ستادهای انتخاباتی کردند.

اکنون در سرتاسر شهر خرم آباد پوسترهای داوطلبان معرفی کاملی از مشتاقان حضور در خانه ملت را پیش روی مردم به نمایش درآورده است و ستادهای پر تب و تاب با برپایی میتینگ و همایش ها و یکی پس از دیگری سعی در حضور هرچه بیشتر طرفداران خود دارند.

شب گذشته شبی پر تب و تاب برای دواطلبان یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و طرفداران آنها بود.

فضای شهر خرم آباد همچون دفتر نقاشی رنگارنگی تند تند ورق می خورد و چهرهای انتخاباتی را یکی پس از دیگری به مردم معرفی می کرد.

در این میان ستادهای انتخاباتی سعی در اعلام برنامه ها، بیان رزومه کاری، و شعارهای داوطلبان داشتند و آنان که نمایندگان دوره پیشین مردم در مجلس شورای اسلامی بودند خود را وکلای به حق مردم در دوره پیش روی برمی شمردند.

اما داوطلبان تازه نفس نیز با بیان شعارها و فکرهای جدید خود را محقق تر در این حضور می دانستند و سعی می کردند مردم را به حق خود بیشتر آشنا سازند.

به هر روی بازار انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان بسیار پررونق و گرم شده است و می رود تا روزهای پرشتاب و تلاش رابرای برگزاری انتخابات پر شور و حماسی پشت سرگذارد.

البته در این میان حضور تاثیرگذار طوایف لرستان را در برگزاری انتخاباتی پر شور و حداکثری باید در نظر داشت و تاکید بر نقش تعیین کننده انهادر منتخبین نهایی استان را نباید نادیده گرفت اگرچه برخی افراد نیز فارغ از این تفکرات سعی در انتخاب اصلح ترین افراد دارند.

۶۲ کاندیدا در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی، ۳۶نفر در بروجرد و اشترینان؛ ۳۷ نفر در کوهدشت و رومشکان، ۲۲ نفر در سلسله و دلفان و ۱۷ کاندیدای حوزه الیگودرز، ۲۲ نفر در دورود و ازنا و ۲۲ نفر در پلدختر برای کسب ۹ کرسی نمایندگی مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند که سهم خرم آباد - چگنی و بروجرد - اشترینان هرکدام ۲ و مابقی یک نماینده است.

فرماندار خرم آباد در خصوص تبلیغات انتخاباتی گفت:‌ حساب نامزدهای انتخاباتی در راستای اجرای قانون شفافیت مالی باید تا پایان وقت امروز افتتاح شود تا صورت اسناد مالی این حساب حداکثر تا ۲۰ روز پس از برگزاری انتخابات به فرمانداری تحویل تا نسبت به بررسی آن اقدام شود.

جعفر طولابی با بیان اینکه استفاده از منابع خارجی در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است ادامه داد: چنانچه شخصیت های حقیقی، تشکل ها و احزاب قصد حمایت مالی از نامزد خاصی را دارند باید به این حساب واریز کنند و البته اسناد پرداختی و هزینه ای نیز باید شفاف و روشن باشد.

فرماندار خرم آباد همچنین خواستار ایجاد امید و نشاط در جامعه شد و افزود: رفاه و آسایش مردم در تبلیغات مراعات شود تا ترافیک، فعالیت های بدموقع و آلودگی صوتی موجب تضییع حقوق شهروندی نباشد.

طولابی با بیان اینکه مکان های تبلیغاتی باید با هماهنگی شهرداری تعیین شود بیان کرد: همچنین قبل یا بعد از برگزاری انتخابات نباید به آمارهای غیرواقعی فضای مجازی استناد و فضای انتخابات را متشنج کنید چراکه باعث تشویش اذهان و تحریک احساس عموم می شود.

وی اضافه کرد: جرائمی که از سایر نامزدها و طرفداران آنها مشاهده می کنید با مستندات به مراجع قانونی اعلام و از تقابل بی مورد خودداری نمایید.

وی تاکید کرد: طرفداران نامزدها در روز برگزاری انتخابات و یا هنگام شمارش آرا از تجمع بی مورد در محل شعب و یا فرمانداری پرهیز کرده و آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب رای مردم نشده اند نباید تجمع و راهپیمایی کنند چراکه این رفتار مطابق قانون جرم محسوب می شود.

طولابی افزود: از میدان امام خمینی(ره) شهرستان خرم‌آباد تا پل انقلاب و خیابان های منتهی به این محور ایجاد ستاد ممنوع و هرگونه دیوار نویسی، راه اندازی کاروان خودرویی، نصب بلندگوی سیار و تهیه پوستر و عکس در ابعاد غیر قانونی به هر شیوه ای ممنوع است.

به گفته وی در انتخابات ۲ اسفند امسال افراد متولد دوم اسفند سال ۸۰ و ماقبل آن حق رای دارند.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه لرستان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location