دمای هوای آذربایجان‌غربی 4 درجه سانتی‌گراد افزایش یافت


مهاباد- ایرنا- با عبور امواج ناپایدار بارشی و جریان هوای جنوبی به غرب کشور، دمای هوای آذربایجان‌غربی به طور میانگین بین سه تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش یافته‌است.

تبليغ

بر این اساس دمای هوای شبانه در سطح استان نیز به صورت محسوس افزایش پیدا کرده‌ بود و امروز، جمعه در مقایسه با روزهای گذشته از سوز سرمای هوا کاسته شده‌است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به اینکه این امواج ناپایدار تا روز اواخر وقت فردا (شنبه) در استان ماندگار خواهد بود، افزود: طی شبانه روز گذشته چالدران و سلماس با منفی ۹ درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان بود و بعد از آن خوی و چایپاره به ترتیب با منفی هشت و منفی هفت درجه در رتبه‌های بعدی قرار داشت.

اردلان محمدپور اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوای ارومیه بین منفی هفت و سه درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین یک و چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز سردشت با ۱۰ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین شهرستان استان بود و پس از آن نیز شهرستان‌های پیرانشهر، سلماس و پلدشت به ترتیب با ثبت ۹، چهار و سه میلی‌متر بارندگی در رتبه‌های بعدی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: امواج ناپایدار بارشی که از دیروز وارد منطقه شده به تدریج و از اواخر وقت امروز از استان خارج می‌شود و جوی آرام و نسبت پایدار تا فردا شب برای آسمان آذربایجان‌غربی قابل پیش‌بینی است.

طبق اعلام اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد کولاک شدید روز گذشته در گردنه «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان (جاده برهان)، تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده و هم‌اکنون عبور و مرور در این مسیر برای رانندگان ممنوع است.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ