ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقا و امنیت ملی است


ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقا و امنیت ملی است

اصفهان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل سوم و چهار انقلاب و نسل‌های آینده منتقل شود زیرا این فرهنگ با تبیین خوب، ضامن بقا و امنیت ملی خواهد بود.

داریوش وکیلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از رسالت‌های این نهاد برشمرد و افزود: همه از جمله اصحاب رسانه باید با همدلی، همراهی و وحدت گام موثری را در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بردارند.

وی با اشاره به اینکه استان شش درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد ادامه داد: اصفهان حدود ۱۰ درصد جامعه ایثارگری کشور را دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان با اشاره به آمار شهدای پیش از انقلاب این استان تصریح کرد: از خردادماه سال ۴۲ تا بهمن ۵۷، استان اصفهان ۲۱۳ شهید را تقدیم انقلاب کرد.

وی اضافه کرد: پس از آن نیز وارد جنگ کردستان و هشت سال دفاع مقدس شدیم و استان اصفهان دست‌کم ۲۳ هزار و ۵۷۷ شهید تقدیم کشور کرد.

وکیلی به آمار ۱۹۵ شهید مدافع حرم و امنیت از استان اشاره و خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار جانباز در استان وجود دارد که ۲۰ هزار نفر آن‌ها بالای ۲۵ درصد و بقیه زیر این مقدار درصد هستند.

وی اظهارداشت: یک‌هزار و ۲۰۰ جانباز ۷۰ درصد داریم که از این تعداد ۲۵۷ نفر جانباز ویلچیری و از این تعداد جانباز ۲۷ نفر قطع نخاع از ناحیه گردن هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یادآورشد: سه هزار و ۵۵۰ آزاده از دوران دفاع مقدس داریم که حدود ۸.۳ درصد آزادگان کشور را تشکیل می‌دهند.

در دفاع مقدس، ۹۴ شهید، ۳۴۶ جانباز و ۱۰ آزاده مسیحی، ۱۱ شهید، ۴۰۷ جانباز و ۲ آزاده کلیمی، ۴۲ شهید، ۲۴۴ جانباز و یک آزاده زرتشتی و ۷۴ شهید مفقود الاثر، ۳۵ آزاده و ۱۰۵ جانباز ارمنی در کشور داشتیم.

همچنین ۱۱ شهید اقلیت دینی در اصفهان وجود دارد که از این تعداد پنج نفر ارمنی هستند.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اصفهان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location