برای دوری از «کرونا» تلفن های همراه خود را تمیز کنید


تبليغ
وزارت بهداشت سنگاپور بیان کرد که پاک کردن تلفن های همراه مشترکان به مراتب مهم تر از ماسک زدن در پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کرونا (corona) است.

به گزارش امروز( پنج شنبه) شبکه خبری چانل از منطقه جنوب شرق آسیا، تلفن های همراه به علت تماس با دهان و بینی و چشمان فرد میتواند انتقال دهنده ویروس کرونا باشد.

این وزارت خانه خاطر نشان کرده که این وسیله هوشمند میتواند بزرگ ترین ناقل بیماری کرونا باشد و دارندگان این تلفن ها باید آن ها را پاکیزه نگهدارند.

وزارت بهداشت سنگاپور تصریح کرده که تلفن های همراه کثیف ترین وسایلی هستند که ما در روز با آن ها کار می کنیم و تمیز کردن این تلفن ها و شستن دست ها به مراتب از ماسک زدن با اهمیت تر است.

در این گزارش تأکید شده، افرادی که در موقع خارج شدن از خانه یا محل کار ماسک ندارند، باید در صورت ارتباط نزدیک با سایرین سریعاً با پارچه و یا تکه لباس و یا دستمال کاغذی بینی و دهان خود را بپوشانند، زیرا ناقلان این بیماری ممکن است در روزهای اول علائم آنرا نشان ندهند.

" همه باید تمام وسایلی را که با آن ها بیشتر ارتباط دارند، پاکیزه نگهداشته و بشویند، این وسایل خطرناکترین ناقلان ویروس کرونا (corona) هستند."

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که شستن دست ها و پاک و ضدعفونی کردن تلفن های همراه مهمترین اقدامات برای کشتن میکرب و ویروس است.

کمیسیون بهداشت ملی کشور چین روز پنج شنبه ذکر کرد که شمار فوتی های ویروس کرونا به یکهزار و ۳۶۹ نفر و شمار مبتلایان به این ویروس هم به ۶۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است که ۵۹ هزار و ۸۰۴ نفر از آن ها در کشور چین هستند و در این میان ۵ هزار و ۹۴۵ نفر درمان شده اند.

irna.ir


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ