احتمال دیدار رئیس جمهور افغانستان با مقامات ارشد آمریکایی


احتمال دیدار رئیس جمهور افغانستان با مقامات ارشد آمریکایی

برخی منابع خبری اعلام کردند که رئیس جمهور افغانستان و مقامات ارشد آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برای بحث درباره جزئیات چگونگی «کاهش خشونت‌ها» دیدار خواهند کرد.

به گزارش افکارنیوز،

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان برای شرکت در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ عازم کشور آلمان شد.

اخبار بین الملل- ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای نوشت که غنی در حاشیه این نشست با سران کشورهای شرکت کننده در کنفرانس نیز درباره صلح، امنیت و مسایل مربوط به افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.

منابع خبری می‌گویند که رئیس جمهور افغانستان در جریان این نشست 2 روزه که از فردا آغاز می‌شود با مقامات ارشد آمریکایی و احتمالاً وزیر خارجه یا نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان یا هر دو دیدار خواهد کرد.

منابع می‌افزایند که در این دیدار دو طرف جزئیات دقیق چگونگی «دوره آزمایشی» کاهش خشونت‌ها پیش از امضای توافق احتمالی آمریکا و طالبان را مشخص خواهند کرد.

اخیراً روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» به نقل از مقامات آمریکایی نوشته بود که ترامپ بطور مشروط با توافق با طالبان موافقت کرده است. در این گزارش آمده که این توافق تنها در صورتی امضا خواهد شد که طالبان تعهد خود را برای کاهش پایدار خشونت‌ها در یک بازه زمانی حدوداً 7 روزه آزمایشی ثابت کند.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location