نماینده مجلس عراق: ترامپ در تحقیقات ترور سردار سلیمانی دخالت می‌کند


بغداد - ایرنا - عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق تاکید کرد که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شخصا در نتایج تحقیق ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مداخله می‌کند.

تبليغ

«محمد البلداوی» در گفت وگو با خبرگزاری المعلومه با اشاره به اینکه آمریکا برای جلوگیری از اعلام نتایج ترور، فشارهای زیادی به دولت عراق وارد می‌کند، گفت: ترامپ همان گونه که دستور انجام عملیات ترور را داد، برای جلوگیری از انتشار نتایج تحقیقات در مورد ترور نیز شخصا مداخله خواهد کرد.
وی تاکید کرد که آمریکا فشارهای زیادی به دولت وارد می‌کند تا از نتایج تحقیقات جلوگیری کند.
این نماینده پارلمان با بیان اینکه نتایج تحقیقات ممکن است که ثابت کند شرکت های هواپیمایی بیگانه و کارمندان خارجی فرودگاه بغداد در ارائه اطلاعات عملیات ترور دست داشته اند، گفت: در صورتی که نتایج تحقیق مشخص کند که جاسوسان آمریکا در انجام ترور کمک کرده اند، بسیاری از حقایق روشن خواهد شد.
در همین حال سرلشکر عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دیروز (چهارشنبه) ضمن تاکید بر تکمیل تحقیقات فنی در مورد ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از کشف و دسترسی به بسیاری از حقایق خبر داد.
سرداران شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس 13 دی گذشته به دستور مستقیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حمله پهپادی نیروهای تروریست این کشور در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ