تشریح وضعیت شیوع و بروز سرطان پستان در جمعیت زنان ایران


تبليغ
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تشریح وضعیت شیوع و بروز سرطان سینه در جمعیت زنان کشور پرداخت.

به گزارش مهر، حمیدرضا میرزایی، خاطرنشان کرد: ۱۲.۵ درصد از کل سرطان ها و ۲۷ درصد از سرطان ها در بین زنان ایرانی مربوط به سرطان سینه است و به عبارتی، رایج ترین سرطان در بین زنان، سرطان سینه است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ادامه داد: سرطان سینه زنانی را مبتلا می کند که بیشتر در سنین فعال و آماده بکار هستند و سن سرطان سینه در کشور کاهش یافته است که بیماران، خانواده های آن ها و جامعه با مشکلاتی رو به رو میشوند و این بیماری از نظر اجتماعی و اقتصادی برای کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

او متذکر شد: تمام جنبه های سرطان سینه من جمله روش های پیش‌گیری، تشخیصی، درمانی و توانبخشی و مسایل تغذیه ای، روانی و ژنتیک در پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه بررسی می شود.

میرزایی اظهار کرد: باتوجه به حجم زیاد بیماران سرطانی در کشور و احتیاج به درمان آن ها، باید با حداقل امکانات حداکثر خدمات را به آن ها ارائه دهیم.

او ادامه داد: سرطان سینه در بین مردان بسیار نادر است و یک درصد از موارد ابتلا به سرطان سینه مربوط به مردان است ولی نوع درمان این بیماری در مردان تفاوتی با زنان ندارد و نتیجه طول عمر آن ها نیز تفاوت چندانی ندارد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ