حل مناقشات تجاری با آمریکا در دستور کار کمیسیون جدید اروپایی


حل مناقشات تجاری با آمریکا در دستور کار کمیسیون جدید اروپایی

کمیسر جدید امور تجاری اتحادیه اروپا به منظور حل مناقشات تجاری با ترامپ به واشنگتن سفر می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، "فیل هوگان"، کمیسر جدید امور تجاری اتحادیه اروپا می خواهد منافشات تجاری با رئیس جمهور آمریکا را برطرف کند.

وی امروز (سه شنبه) برای اولین بار به واشنگتن سفر می کند تا برای حل این مناقشات با مقامات آمریکایی دیدار و گفتگو کند.

بر اساس اطلاعات کمیسیون اروپایی جلساتی با "رابرت لایتیزر"، نماینده امور تجاری، "استیون منوشین"، وزیر خزانه داری و "ویلبر راس"، وزیر بازرگانی آمریکا در برنامه سفر هوگان به واشنگتن قرار دارد.

علت سفر این مقام اروپایی به آمریکا تهدیدات دونالد ترامپ برای تصویب تعرفه های گمرکی بیشتر بر تولیدات اروپایی است.

ترامپ اخیرا فرانسه را به دلیل وضع مالیات های دیجیتالی برای شرکت های بزرگ اینترنتی هدف حملات تجاری خود قرار داده و تهدید کرده که تعرفه های گمرکی بالا بر تولیدات فرانسوی اعمال خواهد کرد.

دولت ترامپ اعلام کرده از آنجایی که تعرفه‌های فرانسه بر خدمات دیجیتالی به شرکت‌های آمریکایی زیان وارد می‌کند، واشنگتن خواستار وضع مالیات صددرصدی بر 2.4 میلیارد دلار از کالاهای فرانسوی است. پنیر، نوشیدنی‌ها، لوازم آرایشی و کیف‌های دستی فرانسوی از جمله کالاهایی است که پیشنهاد شده بر واردات آنها مالیات وضع شود.

همچنین وضع تعرفه های گمرکی بالا بر واردات خودرو از اروپا هم در دستور کار ترامپ قرار دارد و این اقدام وی بخصوص می تواند به آلمان آسیب برساند.

سخنگوی کمیسیون اروپایی اعلام کرده که بروکسل امیدوار است که با سفر هوگان به واشنگتن اشتراکات و راه حل های احتمالی برای برخی مسائل یافت شود.

انتهای پیام/تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ