لبنان| تجمع معترضان در مناطق مختلف


لبنان| تجمع معترضان در مناطق مختلف

معترضان لبنانی موج جدیدی از تظاهرات‌ خود را تحت عنوان «هفته خشم» در اعتراض به سیاست‌های جدید اقتصادی و نیز طولانی شدن روند تشکیل دولت آغاز کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهدT اعتراضات مردمی لبنان با موج جدید تحت عنوان «هفته خشم» پس از یک دوره آرامش نسبی دراین کشور از سر گرفته شد. در این میان دانش‌آموزان و دانشجویان و برخی از کارگران و کارمندان نیز مشارکت خود را در این تظاهرات‌ها اعلام کردند.

تظاهرات‌کنندگان لبنانی که تعدادی از راه‌های اصلی در مناطق مختلف این کشور را بسته‌اند اعلام کردند که امروز٬ روز خشم و اعتصاب عمومی در اعتراض به اوضاع کشور و طولانی شدن زمان تشکیل دولتی است که مطالبات آنها را برآورده کند.

این اعتراضات در مناطق مختلف لبنان در جریان است؛ معترضان در بیروت مسیر منتهی به پل کولا و نیز با آتش زدن لاستیک‌ها بزرگراه اصلی الهراوی را بستند.

تظاهرات‌کنندگان همچنین بزرگراه حازمیه-بیروت را نیز با آتش زدن لاستیک‌ها بسته و منجر به ایجاد یک ترافیک خفه کننده در این منطقه شدند.

در جنوب نیز معترضان لبنانی در صیدا از صبح اقدام به بستن درهای شرکت برق و آب و در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی این کشور مقابل شعبه بانک لبنان در صیدا تجمع کردند.

همچنین دانشجویان معترض لبنانی نیز در برابر ادارات رسمی منطقه صیدا و شرکت برق تجمع کرده و در میان انتشار گسترده نیروهای امنیتی شعارهایی ضد طبقه سیاسی حاکم بر کشور سر دادند.

انتهای پیام/تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ