مصاحبه اختصاصی|خاطرات یکی از نزدیکان شهید المهندس/ بیان جزئیاتی از زندگی جهادی و مبارزه ابومهدی با صدام و داعش


مصاحبه اختصاصی|خاطرات یکی از نزدیکان شهید المهندس/ بیان جزئیاتی از زندگی جهادی و مبارزه ابومهدی با صدام و داعش

یکی از نزدیکان شهید ابومهدی المهندس به بیان جزئیاتی از زندگی سراسر جهادی و مبارزه آن شهید والامقام با رژیم صدام معدوم و تروریست‌های داعشی پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«ناصر الابراهیمی» پسرعموی شهید ابومهدی المهندس گفت: شهید ابومهدی کارنامه بزرگ و مملو از پیروزی‌ها در مبارزه با رژیم ظالم صدامی است، همچنانکه وی طرحهای آمریکا در برهم زدن امنیت عراق و منطقه را ناکام گذاشت.

الابراهیمی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم درباره شهید ابومهدی المهندس حرف بزنیم، به چند روز زمان نیاز داریم تا ابعاد شخصیت جهادی این شهید را که با رژیم دیکتاتوری سرنگون شده صدام و باندهای تروریستی داعش مبارزه کرد، تبیین و تشریح کنیم.

پسرعموی ابومهدی المهندس که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: ابتدا نگاهی به زندگینامه این شخصیت بزرگ بیندازیم، هنگامی که در عراق بود. او از دانشگاه تکنولوژی بخش مهندسی شهری در سال 1973 میلادی فارغ‌التحصیل شد و پس از آن رنج فراوانی از محدودیت‌هایی که رژیم سرنگون‌شده صدام علیه وی ایجاد کرد، متحمل شد، پس از آن به‌خاطر حضور پدرش در کشور کویت به این کشور مهاجرت کرد تا از محدودیت‌ها و تنگناهای مستمر رهایی یابد.

وی افزود المهندس مدتی را در کنار پدرش در کشور کویت به کار و تلاش پرداخت و البته با بستگانش در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط مستمر بود، ولی طولی نکشید که انقلاب اسلامی ایران در سال 1979(1357 هجری شمسی) به وقوع پیوست، انقلابی که ایران را از نظام پادشاهی تحت حکومت محمدرضا پهلوی مورد حمایت ایالات متحده آمریکا به نظام جمهوری اسلامی در سایه همه پرسی از سوی مرجعی دینی امام خمینی(ره) رهبر انقلاب تغییر داد.

مصاحبه اختصاصی|خاطرات یکی از نزدیکان شهید المهندس/ بیان جزئیاتی از زندگی جهادی و مبارزه ابومهدی با صدام و داعش

الابراهیمی ادامه داد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) چندین نامه به کشورهای مختلف فرستادند از جمله نامه ای که برای ملک فهد الصباح امیر وقت دولت کویت از طریق شهید ابومهدی المهندس ارسال کردند.

وی افزود شهید المهندس هنگامی که از حضور معارضان عراقی در جمهوری اسلامی ایران اطلاع یافت، به نیروهای بدر تحت رهبری شهید محمد باقر حکیم برای مبارزه با رژیم دیکتاتوری آن زمان عراق پیوست.

پسر عموی شهید المهندس در خصوص حمله باندهای تروریستی داعش به عراق گفت هنگامی که شهید المهندس از خطر باندهای تروریستی داعش مطلع شد و فتوای آیت الله علی سیستانی مرجع عالی دینی(فتوای جهاد کفایی برای مبارزه با داعش) را شنید، بلافاصله در پیامی خطاب به تمام مجاهدان از آنها خواست فورا به اماکن اختصاص یافته برای جذب داوطلبان بپیوندند تا آماده رویارویی و نبرد با خطر باندهای تروریستی داعش به نیابت از جهانیان شوند.

وی خاطر نشان کرد المهندس، انسان غیرتمند بود و هنگامی که دید ایالات متحده عقب نشینی کرد و دخالتی برای دفع تجاوز داعشی ها نکرد و پوشش کافی برای حمایت از عراق در برابر خطرات به عمل نیاورد و از نیروهای عراقی با سلاح و تجهیزات مورد نیاز حمایت نکرد، خیلی متاثر و اندوهگین شد، آمریکا با تکیه بر پولهای عربستان سعودی که هدف از آن برهم زدن امنیت عراق و منطقه بود، خیانت کرد.

الابراهیمی اظهار داشت شهادت ابومهدی المهندس، عزت و افتخاری برای ما است، زیرا او به دست اشرار یعنی آمریکا و صهیونیستها به شهادت رسید و عراق امروز در برابر توطئه هایی که قدرت های شرور یعنی آمریکا و اسرائیل علیه مسلمانان طراحی می کنند، برحذر باشد.

وی تاکید کرد با تاسف فراوان باید بگویم که بسیاری از داعشی ها ملیت سعودی داشتند، درحالی که عربستان سعودی به حکم همسایگی باید در کنار عراق قرار می گرفت، همانطور که جمهوری اسلامی ایران در کنار ما ایستاد و از ما حمایت کرد.

الابراهیمی درباره رابطه شهید ابومهدی المهندس با شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس خاطر نشان کرد رابطه شهید المهندس با شهید سلیمانی، رابطه برادر با برادر بود، دو شهید هرگز از یکدیگر جز هنگام ضرورت جدا نمی شدند و دلیل آن، شهادت آن در یک مکان واحد است. دو شهید حق بزرگی بر گردن مسلمانان به سبب مبارزه با وحشی ترین و سرسخت ترین باندهای جنایتکار روی زمین یعنی گروه تروریستی داعش دارند، آنها سرزمین عراق را از لوث این تروریستها پاکسازی کردند، آنها همچنین نقش بزرگی در شکست طرح های آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در برهم زدن وحدت مسلمانان ایفا کردند.

وی تاکید کرد شهید المهندس به شهادتی رسید که همواره آن را آرزو می کرد، هر چند در حمله کینه توزانه آمریکایی ها به شهادت رسید، ولی شهادت او و شهید سلیمانی، ابهت و اقتدار دروغین آمریکا و اسرائیل را درهم خواهد شکست.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!