هشدار پلیس فتای اصفهان در خصوص پیامک فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف


هشدار پلیس فتای اصفهان در خصوص پیامک فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص پیامک فعالسازی رمز دوم یکبارمصرف جعلی و هدایت کاربران به درگاه های جعلی پرداخت هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: اخیراً مجرمان سایبری با ایجاد صفحات جعلی یا ارسال پیامک به گوشی تلفن همراه شهروندان آنان را ترغیب به فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف و درج شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv2 کرده و با دریافت مبالغ اندک آنها را به درگاه های جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت و سپس با سرقت اطلاعات کارت بانکی اقدام به برداشت از حساب طعمه خود می کنند.

وی افزود: شهروندان می بایست رمز دوم پویا حتماً را از بانک ها و شعب مربوط به حساب بانکی خود مطالبه کرده و از ورود به سایت ها‌ و لینک های معرفی شده در شبکه های اجتماعی یا دانلود اپلیکیشن‌های مختلف با هدف فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف جداً خودداری کنند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: متاسفانه برخی از شهروندان با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده بدون توجه به نشانی سایت در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: به شهروندان توصیه می کنیم در صورت مراجعه به لینک جعلی ارسالی و درج اطلاعات کارت بانکی هرچه سریع تر به بانک مراجعه و نسبت به تغییر رمز دوم حساب اقدام کنند، همچنین بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این نوع از کلاهبرداران، مراجعه به بانک و فعال کردن رمز دوم یک بار مصرف برای حساب‌های بانکی خود است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان می خواهیم هر گونه اخبار مربوطه را از طریق منابع موثق مانند رسانه ملی، خبرگزاری ها و سایت های رسمی سازمان‌ها دریافت کنند، همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی به کارشناسان پلیس فتا گزارش دهند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!