شبکه‌سازی موجب هم‌افزایی سمن‌ها می‌شود


شبکه‌سازی موجب هم‌افزایی سمن‌ها می‌شود

فریبرز نجفی مهر با تأکید بر ساماندهی مناسب سمن‌ها به‌عنوان هدف دولت بیان داشت: شبکه‌سازی در سمن‌ها هم‌افزا، کمک‌کننده به توسعه و تحقق‌بخش اهداف مشارکتی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در نشست با دبیران سمن‌های حوزه‌های اجتماعی و کارآفرینی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در بحث باورمندی به سمن‌ها و اجماع سازی در حوزه آسیب‌های اجتماعی اقدامات مناسبی داشته است و تشکیل سازمان اجتماعی کشور نشان از توجه و کار مناسب دولت در حوزه آسیب‌های اجتماعی است.

وی بابیان اینکه نباید از نقد و جریان گفتگوی واقعی سمن‌ها ناراحت شد افزود: در سازمان‌های مردم‌نهاد انسان‌های دغدغه مند و فعال وجود دارد و سمن‌ها با کار داوطلبانه و غیرانتفاعی گام‌های ارزشمند و مهمی برداشته‌اند.

نجفی مهر با اشاره به اینکه سمن‌ها بیشتر از دولت با اقتضائات محلی آشنا هستند تأکید کرد: سمن‌ها نه دولتی‌اند و نه خصوصی و سعی باید بر این باشد که تمرکز از دولت برداشته و به سمت سمن‌ها برده شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه سپس ساماندهی مناسب سمن‌ها از اهداف دولت در مباحث اجتماعی عنوان کرد و افزود: ایجاد شبکه برای تأثیرگذاری کوتاه‌مدت در امور اجتماعی از اهداف دنبال شده‌ای است که اقدام برای تشکیل هیئت اندیشه‌ورز سمن‌ها را در پی داشته است.

وی بابیان اینکه هدف از هیئت‌های اندیشه‌ورز تعیین نقشه راه و چگونگی استفاده از سمن‌ها برای تحقق آن بوده خاطرنشان کرد: سمن‌ها کارفرما و پیمانکار دولت نیستند البته تا وقتی‌که روی پای خود بایستد نیاز به حمایت دارند که این وظیفه دولت است.

نجفی مهر در ادامه با تأکید بر لزوم بهره‌گیری دفاتر تسهیلگری از سمن‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد را مکمل دفاتر تسهیل گری در انجام امور اجتماعی دانست.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه بابیان اینکه باید توزیع عادلانه امکانات در سمن ها را راهبرد قرار دهیم، افزود: علیرغم تحویل تجهیزات از سوی دولت و درحالی‌که تجهیز سکونت‌گاه‌های غیررسمی بر عهده شهرداری کرمانشاه است تعلل در آن صورت گرفته است.


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ