مباحث بین المللی با بحث‌های شعاری حل نمی شوند


مباحث بین المللی با بحث‌های شعاری حل نمی شوند

وزیر دادگستری گفت: مباحث بین المللی با بحث‌های شعاری حل نمی شوند؛ باید یقین داشته باشیم که برکات زیادی در اقدامات عملی وجود دارد و تجربه نشان می دهد اقدام عملی به ارتقای مباحث نظری نیز می انجامد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید علیرضا آوایی ، وزیر دادگستری در نهمین جلسه شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، با تاکید بر لزوم حضور فعال در همه صحنه های بین المللی اظهار کرد: در خصوص نوع تعامل با ساختارهای بین المللی همه وظیفه داریم با حضور عالمانه فعال و همراه با پشتوانه قوی علمی و کارشناسی برای حفظ عزت و ارتقای همه جانبه کشور در بخش‌های مختلف از جمله مباحث حقوق بشری، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و غیره تلاش کنیم.

وی افزود: بدون تردید این نوع نگاه مورد حمایت مردم و مقام معظم رهبری بوده و مطالبه مردم، حضور با اقتدار و همراه با اعتماد به نفس مسئولین در همه صحنه‌های بین المللی در جهت دفاع و حفظ منافع کشور است.

رئیس شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در خصوص لزوم آغاز اقدامات عملی کوتاه مدت و دراز مدت برای استرداد اموال کشور، ضمن صدور دستور تشکیل کارگروه ویژه اقدام، اظهار کرد: مباحث بین المللی با بحث‌های شعاری حل نمی شوند؛ باید یقین داشته باشیم که برکات زیادی در اقدامات عملی وجود دارد و تجربه نشان می دهد اقدام عملی به ارتقای مباحث نظری نیز می انجامد.

در ادامه این جلسه محمود حکمت نیا معاون وزیر دادگستری و دبیر این شورا گزارشی از حضور جمهوری اسلامی ایران در هشتمین کنفرانس دوسالانه دولت‌های عضو کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد در ابوظبی ارائه کرد و در خصوص اهمیت موضوع استرداد اموال گفت: بسیاری از کشورها در این حوزه گرفتار مشکلاتی هستند و کشور ما نیز به دلیل تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا گرفتار مشکلات بیشتری است که می بایست از طریق تشکیل کارگروه های ویژه، اقدام به رفع نواقص قانونی و جلوگیری از سوء استفاده سیاسی برخی از کشورها کنیم.

کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد با ۱۸۶ کشور عضو، جامع ترین سند در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در سطح بین المللی است.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ