تمدید حالت فوق العاده در مصر


تمدید حالت فوق العاده در مصر

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، پارلمان مصر با تمدید حالت فوق العاده در سراسر این کشور برای مدت سه ماه، از تاریخ 27 ژانویه 2020 موافقت کرد. تصمیم تمدید حالت فوق العاده در این کشور شامل چند ماده است؛ در ماده اول آن آمده است:حالت فوق العاده در سراسر کشور برای مدت سه ماه ادامه دارد، که شروع آن از ساعت یک بامداد روز دوشنبه 27 ژانویه 2020...

تمدید حالت فوق العاده در مصر
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، پارلمان مصر با تمدید حالت فوق العاده در سراسر این کشور برای مدت سه ماه، از تاریخ 27 ژانویه 2020 موافقت کرد.

تصمیم تمدید حالت فوق العاده در این کشور شامل چند ماده است؛ در ماده اول آن آمده است:حالت فوق العاده در سراسر کشور برای مدت سه ماه ادامه دارد، که شروع آن از ساعت یک بامداد روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 خواهد بود.

بر اساس ماده دوم این تصمیم، نیروهای مسلح مسئولیت مقابله با خطرات تروریسم، حفظ امنیت در سراسر این کشور، حفاظت از اموال عمومی و خصوص و نجات جان شهروندان را بر عهده دارد.

در ماده سوم این تصمیم آمده است:نخست وزیر می تواند در صورت حالت فوق العاده در اختیارات رئیس جمهور که در قانون شماره 162 سال 1958 آمده است، ورود کند.

بر اساس ماده 4 مخالفت با دستورات صادره از رئیس جمهور مطابق با قانون شماره 162 سال 1958، مجازات دارد.

در ماده پنجم هم آمده است که این تصمیم در روزنامه های رسمی منتشر می شود.

انتهای پیام/


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ