رئیس‌جمهوری ایرلند، دفتر یادبود سانحه هواپیمای اوکراینی را امضا کرد


رئیس‌جمهوری ایرلند، دفتر یادبود سانحه هواپیمای اوکراینی را امضا کرد

لندن – ایرنا – رئیس‌جمهوری ایرلند با حضور در محل سفارت‌ کشورمان در دوبلین، دفتر یادبودی را که به منظور همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی گشوده شده بود، امضا کرد.

«مایکل دی هیگینز» دیروز (دوشنبه) پس از امضای دفتر یادبود، مراتب اندوه و همدردی خود را با ملت ایران بیان داشت. وی سپس در گفت وگو با «مسعود اسلامی» سفیر کشورمان از چگونگی وقوع این حادثه پرسید و نسبت به آخرین تحولات مربوط به آن مطلع شد.

رئیس جمهوری ایرلند در این جلسه نگرانی خود را از یکجانبه گرایی، افزایش بی ثباتی و ناامنی در منطقه ابراز کرد و با اشاره به تاریخ و تمدن ایران، آن را سرزمین تمدن و فرهنگ بشری دانست.

هیگینز همچنین از پیشرفت ایران در زمینه‌های علمی، آموزش عالی و موفقیت زنان در دانشگاه‌های ایران اظهار خوشنودی کرد. وی ابراز امیدواری کرد که از این ظرفیت در راستای پیشرفت جامعه ایران بهره برداری شود.

سفیر کشورمان نیز با اشاره به مذاکرات سازنده روسای جمهوری ایران و ایرلند در حاشیه اجلاس اخیر سازمان ملل متحد ارائه طرح صلح هرمز از سوی ایران را تلاشی برای کاهش تنش و گشودن راهی برای تعادل و گفت وگو بین کشورهای منطقه در جهت صلح و امنیت دانست که مورد تائید مایکل دی هیگینز قرار گرفت.

اسلامی در این گفت وگو با اشاره به انفعال اروپا در رابطه با انجام تعهداتش در برجام اظهار کرد که اروپا و ایرلند می‌توانند نقش فعال‌تری در عرصه دیپلماسی ایفا کنند.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ