یک مربی بسکتبال:مرتفع بودن شهرکرد برای ورزشکاران این شهر مزیت است


یک مربی بسکتبال:مرتفع بودن شهرکرد برای ورزشکاران این شهر مزیت است

شهرکرد-ایرنا- مربی سابق تیم ملی جوانان و سرمربی تیم بسکتبال توفارقان تبریز با اشاره به ارتفاع چهارمحال و بختیاری از سطح دریا گفت: مرتفع بودن شهرکرد، بازی را برای ورزشکاران استان‌های دیگر سخت‌تر می‌کند ولی برای ورزشکاران این شهر یک مزیت است.

سیامک ویسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مرتفع بودن برای تیم‌های چهارمحال و بختیاری به عنوان میزبان یک مزیت است و برای تیم‌های مهمان یکی از مشکلات بازی در ارتفاع است.

به گفته وی،تیمهای ورزشی چهارمحال و بختیاری می‌توانند از این مرتفع بودن به نفع خود در مسابقات مختلف بهره ببرند.

ویسی گفت: به طور مثال این مرتفع بودن برای بازیکنان توفارقان آذرشهر تبریز در ابتدا باعث از دست دادن امتیازها شد، که پس از نیم دوم این روند برای بازیکنان عادی شد.

سرمربی تیم بسکتبال توفارقان آذرشهر تبریز درباره سوپر لیگ برتر باشگاه‌های کشور نیز گفت: اکنون بازی‌های بسکتبال در این لیگ به روزهای حساس خود رسیده است و تمامی بازی‌ها از سطح بالایی برخوردارند.

ویسی، درباره داوری‌های لیگ بسکتبال ایران نیز گفت: داوری بازی‌ها خوب است و ممکن است هر انسانی خطا داشته باشد اما هیچ خطایی نباید مغرضانه باشد.

سرمربی تیم بسکتبال تبریز در خصوص پرداخت دستمزد بازیکنان خارجی و آیا اینکه برای پرداخت مشکلی دارند یا خیر؟ نیز گفت: در پرداخت پول به بازیکنان خارجی هیچ مشکلی وجود ندارد و بازیکنان خارجی این تیم همطراز با بازیکنان داخلی هستند و بازیکنان گرانقیمتی نیستند.

به گزارش ایرنا، ارتفاع ۲هزار متری از سطح دریا باعث شده است طرح اردوبام تیم‌های مختلف ورزشی در طول سال در چهارمحال و بختیاری برگزار شود.

طرح اردوبام ورزشی چهارمحال و بختیاری ۱۳ سال پیش به تصویب سفر استانی هیات دولت رسید و هر ساله تیمهای مختلفی برای برپایی اردو به این استان سفر می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز به تازگی در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه این استان ظرفیت مطلوبی برای میزبانی مسابقات و اردوهای ملی دارد، گفت: این استان به سبب برخورداری از موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی مناسب ، تاکنون میزبان ۳۵ اردوی تیمهای ورزشی ملی بوده است.

حمید کریمی افزود: این در حالی است که این استان مورد توجه تیم‌های ورزشی سایر کشورهای منطقه نیز واقع شده است و کشور عراق تاکنون ۲ اردو در این استان برپا کرده است.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از ۱۳ سال گذشته به عنوان یکی از اردوبام‌های مهم کشور مطرح شده بود، تصریح کرد: بهره‌گیری از این ظرفیت در سال‌های اخیر روند بهتری به خود گرفته است با این وجود می‌طلبد زیرساخت‌ها و امکانات اسکان ورزشکاران(هتلینگ) در استان توسعه داده شود.

استان چهارمحال و بختیاری سرزمینی مرتفع در فلات مرکزی ایران است و قلمرو این استان ۱۶هزار و ۴۰۳ کیلومتر مربع و بیست و دومین استان کشور از نظر مساحت می‌باشد.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ