چگونه فرد مثبت اندیشی باشیم و به نظر بیایم ؟


روش هایی برای یک فرد مثبت بودن برای مثبت بودن کافیست که اول فکرتان را درست کنید و سعی کنید همه ی وقت در زندگی مثبت بین باشید . رژیم جسمانی، نقش به‌سزایی در میزان سلامت و انرژی شما دارد. با خوردن خوراکی‌های متنوع تازه، سالم و با کیفیت و اجتناب از خوراکی‌های زیان آور، انرژی بیشتری خواهید داشت، مقاومت عمومی بدنتان در برابر مریضی‌ها افزایش می‌یابد،...

چگونه فرد مثبت اندیشی باشیم و به نظر بیایم ؟

روش هایی برای یک فرد مثبت بودن

برای مثبت بودن کافیست که اول فکرتان را درست کنید و سعی کنید همه ی وقت در زندگی مثبت بین باشید .

رژیم جسمانی، نقش به‌سزایی در میزان سلامت و انرژی شما دارد. با خوردن خوراکی‌های متنوع تازه، سالم و با کیفیت و اجتناب از خوراکی‌های زیان آور، انرژی بیشتری خواهید داشت، مقاومت عمومی بدنتان در برابر مریضی‌ها افزایش می‌یابد، بهتر می خوابید و احساس سلامتی و شادمانی بیشتر میکنید.
همین طور رژیم ذهنی، تعیین‌کننده شخصیت، منش و تقریبا تمام اتفاقات زندگیتان هست. اگر ذهن را با دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفتگوها، برنامه‌های شنیداری و اندیشه‌های مثبت تغذیه کنید، شخصیت مثبت‌تر و موثرتری را پرورش خواهید داد. تاثیر‌گذار‌ی و استدلال شما التیام می‌یابد و اعتمادبه‌نفس و خودباوری بالاتری خواهید داشت.

افرادی که با کامپیوتر سروکار دارند، اصطلاح «ورودی بی‌ارزش خروجی بی‌ارزش ساخت می کند» را بهرهگیری میکنند. تصویر این موضوع نیز صدق میکند، «ورودی خوب، خروجی خوب ایجاد می کند».

وقتی صریح و شفاف تصمیم می گیرید که بر ذهن‌ دقیقا مسلط شوید، تفکرات و احساسات منفی و محدودکننده را دور بریزید و شخصی دقیقا مثبت‌اندیش شوید، اینجاست که میتوانید شخصیت‌ خودرا متحول کنید.
چگونه فرد مثبت اندیشی باشیم و به نظر بیایم ؟
برترین فرد مقدور باشید
تناسب ذهنی همانند تناسب اندام هست. با آموزش و تمرین میتوانید خودباوری و نگرش ذهنی مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهید. برای اینکه شخصی دقیقا مثبت‌اندیش شوید هفت کلید وجود دارد:
۱. گفتکوی درونی‌ مثبت

با خودتان مثبت صحبت کنید و گفتگوهای درونی خودرا بازرسی کنید. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص ودر دوران حال مثل «من خودم را همراه دارم!» «من میتوانم!» «من احساس فوق‌العاده خوبی دارم!» و «من مسئول هستم!» بهرهگیری کنید.

ما معتقدیم که ۹۵ درصد احساسات‌ شما با گفت و گو‌های دورنی خودتان، درطول روز شکل میگیرد. حقیقت تلخ این هست که اگر عمدا و آگاهانه با خودتان، مثبت و سازنده صحبت نکنید، ناخودآگاه به چیزهای ناراحت‌کننده که باعث نگرانی و عصبانیت می شود، فکر می کنید.
همان‌ طور که قبلا گفته شد، ذهن شما مثل یک باغچه هست. اگر در آن، گل نکارید و ازآن مواظبت نکنید، علف‌های هرز بدون هیچ تلاشی در آن رشد میکنند.
۲. تجسم مثبت

شاید قدرتمندترین توانایی شما، توانایی «تجسم» و مشاهده اهدافتان هست، به‌طوری‌که انگار همین هم اکنون به‌تحقق رسیده‌اند.

تصویری هیجان‌انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده‌آل‌تان بسازید و بارها و بارها آن‌را در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت‌های شما در زندگی، با التیام بخشیدن به تصویرهای ذهنی‌ آغاز میشوند. هرچه خودرا در درون‌تان مشاهده نمایید، در دنیای خارج همان خواهید بود.
۳. افراد مثبت‌اندیش

انتخاب درست کسانی‌که با آن‌ها زندگی میکنید، کار میکنید و تعامل دارید، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می گذارد. همین امروز تصمیم بگیرید که با افراد برنده‌، مثبت، خوشحال، خوش‌بین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگ دارند معاشرت کنید.

به‌هر قیمتی از افراد منفی‌ دوری کنید. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی‌های زندگی میباشند. قاطع شوید که از هم‌اکنون، دیگر افراد منفی‌ و استرس‌آور رابه‌زندگیتان راه ندهید.
۴. خوراک ذهنی مثبت

سلامتی شما دقیقا به‌همان اندکی هست که مواد خوراکی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین‌طور سلامت ذهنی و روانی شما به‌همان اندازه‌ای هست که ذهن خود رابه‌جای «شیرینی‌های ذهنی» با «پروتئین‌های‌ ذهنی» تغذیه کنید.
کتاب‌ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده بخوانید. ذهن را با اطلاعات و ایده‌هایی که سبب تعالی و شادمانی میشوند و شما را نسبت بخود و آرزوهایتان مطمئن می‌سازند، تغذیه کنید.
هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش دهید. مستمر به ذهن‌ پیام‌های مثبت وارد کنید که باعث میشوند بهتر بیاندیشید و بهتر عمل کنید ودر رشته ‌کاری خود تواناتر و کارآمدتر باشید.

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا کنید ودر دوره‌های آنلاین کمپانی کنید و مطالبی بخوانید که به دانش‌تان بیافزاید و به‌شما احساس بهتری نسبت بخود و زندگی بدهد.
۵. آموزش و پیشرفت درست

تقریبا در جامعه ما همه ی با منابع محدود و گاهی هم بدون سرمایه‌، دست‌به‌کار میشوند. تقریبا تمام درآمد افراد، ابتدا با فروش خدمات شخصی‌ حاصل میشود. تمام افرادی که امروزه در بحبوحه میباشند، زمانی در پایین‌ترین جایگاه‌ بوده‌اند و بارها و بارها شکست خورده‌اند و به جایگاه‌های پایینتر نزول کرده‌اند.

معجزه آموزش و پیشرفت شخصی‌ دراز‌مدت این هست که شما را از فرش به عرش، از فقر به ثروت و از شکست به موفقیت و استقلال مالی میرساند. همان‌ طور که جیم ران می گوید: «تحصیلات رسمی کمک می کند امرار معاش کنید، ولی آموزش‌های شخصی شما را ثروتمند می کند.»
وقتی خود رابه آموزش، رشد، بهتر شدن در افکار و فعالیت‌ها متعهد می کنید، دقیقا بر زندگی‌ خود مسلط می شوید و سرعت رسیدن به بحبوحه رابه‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش می دهید.
۶. عادت‌های سلامتی موثر

از سلامت جسمانی خود حداکثر مواظبت را بکنید. همین امروز تصمیم بگیرید که تا سن ۸۰ ،۹۰ یا حتی ۱۰۰ سالگی زندگی کنید و حتی در آن سن هم خوشحال و پرتحرک باشید.

غذا های خوب، سالم و مغذی بخورید. کم و متعادل بخورید. یک رژیم غدایی بینظیر، تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات شما خواهد داشت.
تصمیم بگیرید به‌طور منظم ورزش کنید. دستکم ۲۰۰ دقیقه در هفته رابه پیاده‌روی، دو، شنا، دوچرخه‌سواری یا کار با دستگاه‌های ورزشی بپردازید. وقتی با برنامه و منظم ورزش میکنید، احساس شادمانی و سلامتی بیشتری دارید و نسبت به ‌فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه مینشیند و تلویزیون تماشا می کند، خستگی و فشار روانی کمتری خواهید داشت.
به‌اندازه کافی، استراحت کنید. لازم هست به‌طور منظم و به‌مخصوصاً در دوران‌هایی که زیر فشارروانی و سختی هستید، باتری‌های انرژی خودرا شارژ کنید. وینس لومباردی می گوید: «خستگی، همه ی ما را ترسو می کند.»
یکی از عوامل اساس‌ساز احساسات منفی، عادت‌های زیان آور سلامتی خستگی، نرمش نکردن و کار‌و‌تلاش بی‌رویه هست. در زندگی‌ به‌دنبال تراز باشید.
۷. انتظارات مثبت

داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک‌های بسیار قوی هست که با به‌کارگیری آن می توانید شخصی مثبت‌اندیش شوید و زندگی ‌مثبت‌تر و بهتری را تضمین کنید.
انتظارات شما، پیش‌گویی‌های شما از آینده‌ خودتان هست. یعنی انچه شما با خاطرجمعی منتظرش هستید، به‌احتمال چندان به‌دست خواهد آمد.

از آنجا که خودتان انتظارات را انتخاب می کنید، همه ی وقت برترین‌ها را بخواهید و انتظار موفقیت داشته باشید. موقعدیدار با افراد اخیر، انتظار محبوبیت داشته باشید. انتظار دست‌یابی به اهداف بینظیر و خلق زندگی شگفت‌انگیز برای خودتان داشته باشید. وقتی مستمر در انتظار اتفاقات خوب باشید، به‌ندرت مایوس میشوید.


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ