ثبت اطلاعات 350 هزار عضو کانون‌های مساجد تهران در سامانه «بچه‌های مسجد»/فعالیت 72 خانه نور در جوار مساجد


ثبت اطلاعات 350 هزار عضو کانون‌های مساجد تهران در سامانه «بچه‌های مسجد»/فعالیت 72 خانه نور در جوار مساجد

حجت‌الاسلام قدیریان از ثبت فعالیت 350 هزار نفر از فعالان کانون‌های مساجد تهران در سامانه بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: 427 کتابخانه مخزن‌دار و 1115 کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد تهران در جوار مساجد فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام «غلامعلی قدیریان» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به فعالیت 1306 کانون فرهنگی هنری در استان تهران، اظهار کرد: از میان این کانون های فرهنگی هنری، 250 کانون روستایی است و 25 مورد از کانون های مساجد در مصلاهای نماز جمعه و 5 مورد در دانشگاه های استان تهران فعالیت می کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران با بیان اینکه تقویت کتابخانه های مساجد یکی از رویکردهای این ستاد است، تصریح کرد: 427 کتابخانه مخزن دار و 1115 کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان تهران در جوار مساجد فعالیت می کنند.

حجت الاسلام قدیریان با اشاره به اینکه به‌روزرسانی کانون های فرهنگی هنری مساجد به امکانات دیجیتالی را یکی از برنامه های مورد توجه دانست و تصریح کرد: در همین راستا 16 مرکز دیجیتال در جوار کانون های مساجد استان تهران به منظور ارایه خدمات دیجیتالی به نوجوانان و جوانان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اجرای رویداد ملی «فهما(پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران)» افزود: بیش از 350 هزار نفر از اعضای کانون های مساجد استان تهران در پایگاه «بچه های مسجد» اقدام به ثبت اطلاعات و فعالیت هایشان کرده اند. ضمن اینکه در کانون های مساجد استان تهران 18 گروه سرود و 18 گروه تئاتر ذیل این رویداد ملی فعالیت می کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران همچنین از تالیف 25 عنوان کتاب توسط فعالان کانون های استان تهران خبر داد و تصریح کرد: 46 نشریه تجربی نیز در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران تهیه و منتشر می شود.

وی با اشاره به اهتمام ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران به انجام و برنامه ریزی فعالیت های قرآنی خاطرنشان کرد: در همین راستا 72 خانه نور برای اجرای برنامه های قرآنی در جوار مساجد راه اندازی شده است.

پایان پیام/40


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ