پیروی از هوای نفس و دنیا‌دوستی ریشه بسیاری از فتنه‌ها است


پیروی از هوای نفس و دنیا‌دوستی ریشه بسیاری از فتنه‌ها است

حجت‌الاسلام حسینی‌قمی تاکید کرد: پیروی از هوای نفس و دنیا‌دوستی ریشه بسیاری از فتنه‌ها است که دشمنان تلاش می‌کنند به وسیله آن مردم را از مسیر حق و درست به انحراف بکشانند.

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسین حسینی قمی» امروز (شنبه، ۲۱ دی ماه) به مناسبت ایام فاطمیه در حسینیه آیت الله حق شناس(ره) به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: ائمه معصومین(ع) دارای صفات و ویژگی‌های الهی فراوانی هستند که شناخت آنها بسیار ارزش دارد.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شناخت نسبت به اهل‌بیت(ع) از طریق خداشناسی ممکن است، تصریح کرد: آنان که خدا نمی‌شناسند پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) را نیز منکر می‌شوند زیرا خداوند آنها را برای هدایت بشر قرار داده است، بنابر این، بدون معرفت الهی شناخت ائمه معصومین(ع) ممکن نیست.

وی افزود: شناخت و معرفت نسبت به نبوت هم یکی از عواملی است که می‌تواند در امام‌شناسی به انسان کمک کند در واقع هر کس پیامبر(ص) را بشناسد ائمه معصومین(ع) را هم خواهد شناخت.

حجت الاسلام حسینی قمی با استناد به روایتی از پیامبر(ص) درباره اینکه هر آنچه برای بهشت رفتن مردم لازم بوده ایشان بیان کردند، گفت: وقتی پیامبر(ص) همه احکام و دستورات الهی را برای مردم تبیین می‌کنند به طور قطع کسی را به عنوان جانشین پس از خود هم معرفی می‌کنند که توسط خداوند انتخاب شده باشد و آن کسی جز امام معصوم نیست.

حجت الاسلام حسینی قمی تاکید کرد: پس از وفات پیامبر(ص) مردم درباره جانشینی ایشان دچار نزاع و تنش‌های فراوانی شدند و این مساله به علت عدم شناخت کافی نسبت به پیامبر(ص) بود که سبب شد تا مطیع محض ایشان نباشد زیرا پیامبر(ص) به دستور الهی جانشین خود را مشخص کرده بودند.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه دینداری حقیقی با شناخت خداوند، پیامبر(ص) و امام معصوم(ع) تحقق پیدا می‌کند، اظهار کرد:‌ اینکه مردم مدینه پس از وفات پیامبر گرامی اسلام(ص) جانشین الهی حضرت را کنار زدند به دلیل نفاق و دورویی‌ آنها در دینداری و عدم شناخت نسبت به دین بود.

وی افزود: منافقان با عدم شناخت کافی نسبت به دین با دروغ و تهمت نزد مردم امام معصوم(ع) برگزیده الهی را کنار زدند و با پیشوایان گمراه بیعت کردند.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: پیروی از هوای نفس و دنیا‌دوستی و دنیاپرستی ریشه بسیاری از فتنه‌ها است که دشمنان تلاش می‌کنند به وسیله آن مردم را از مسیر حق و درست به انحراف بکشانند.

پایان پیام/487


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ