انتقاد دوباره از بودجه‌ آموزش عالی | افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می‌دهد


انتقاد دوباره از بودجه‌ آموزش عالی | افزایش 10 درصدی فقط کفاف حقوق و دستمزد را می‌دهد

هر سال در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس، مسئولان دانشگاه‌ها و وزارت علوم نسبت به میزان افزایش بودجه آموزش عالی و پژوهش گلایه دارند. معاون وزیر علوم امسال افزایش حدود 10 درصدی بودجه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را در لایحه بودجه 99 فقط برای پرداخت حقوق و دستمزد کافی دانسته است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از افزایش حدود ۱۰ درصدی بودجه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در لایحه بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت: این میزان فقط پرداخت حقوق و دستمزد را کفاف می‌کند.

وی همچنین به آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر کمتر از ۶۰ درصد اعتبارات مصوب دانشگاه‌ها تخصیص پیدا کرده است که البته میزان این تخصیص در دانشگاه‌ها متفاوت است، اما در مجموع متوسط ۹ ماهه تخصیص دانشگاه‌های ما حدود ۵۷ درصد است.

مجله دانشگاه‌های ایران

وی در ادامه از افزایش حدود ۱۰ درصد بودجه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای سال ۹۹ در لایحه پیشنهادی دولت خبر داد و گفت: معتقد هستیم این میزان نیاز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را برطرف نمی‌کند چراکه نیازهای این مراکز صرفا بخش پرداخت حقوق نیست بلکه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقی را نیز شامل می‌شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: این بودجه پیشنهادی، یک مبلغ متوسط است و ممکن است برای برخی دانشگاه‌ها افزایش و یا کاهش داشته باشد.

کد خبر 468744


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location