احتمال بیشتر شدن میزان کاهش تولید اوپک


احتمال بیشتر شدن میزان کاهش تولید اوپک

وزیر نفت عراق گفت: اوپک و هم‌پیمانان تولیدکننده‌اش کاهش بیشتر توافق کاهش تولید کنونی به میزان حدود 400 هزار بشکه در را برای رسیدن به کاهش روزانه 1٫6 میلیون بشکه بررسی خواهند کرد. نوشته احتمال بیشتر شدن میزان کاهش تولید اوپک اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ وزیر نفت عراق گفت اوپک و هم‌پیمانان تولیدکننده‌اش کاهش بیشتر توافق کاهش تولید کنونی به میزان حدود ۴۰۰ هزار بشکه در را برای رسیدن به کاهش روزانه ۱٫۶ میلیون بشکه بررسی خواهند کرد.

تامر غصبان به خبرنگاران در بغداد گفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت و هم‌پیمانانش موسوم به اوپک پلاس، در نشست این هفته خود در وین افزایش میزان کاهش تولید را بررسی خواهند کرد.

صادرکنندگان نفت خام اوپک پلاس ۳ سال است برای توازن بازار و تقویت قیمت‌ها، تولید خود را هماهنگ کرده‌اند. توافق کنونی که بر اساس آن روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه نفت در روز از ماه ژانویه کاهش تولید صورت گرفته است در پایان ماه مارس منقضی خواهد شد.

این مقام عراقی گفت عراق ۱۰۰ درصد توافق کاهش تولید پایبند بوده است.

وزارت نفت عراق دیروز اعلام کرد این کشور در ماه نوامبر روزانه ۳٫۵ میلیون بشکه نفت صادر کرده است. مجموع تولید نفت این کشور در ماه نوامبر ۴٫۶۲ میلیون بشکه در روز بوده است.

منبع: فارستبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ