پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

سبزیجات و میوه های خود را با مایع ظرف شویی نشورید


یک متخصص تغذیه گفت: یکی از عواملی که می تواند تاثیرگذار بر‌ایجاد سرطان خون باشد، مایع ظرف شویی موجود در سبزیجات و میوه ها است.

خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در گفت گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، اگر میوه و سبزی ها را با فشار خوب آب شستشو دهید انگل‌های موجود جدا شده و دیگر نیازی به مواد شیمیایی برای شستشو آن وجود ندارد. البته افراد می توانند از نمک و سرکه یا مایع‌های ضد عفونی کننده استاندارد برای شست و شو استفاده کنند. معمولا استفاده از مایع ظرفشویی توصیه نمی‌شود؛ زیرا این مواد به سبزی‌ها می‌چسبند و احتمال ایجاد کارسینوژنی (سلول های سرطانی) در آن‌ها وجود دارد. شستن میوه و سبزیجات با مایع ظرف شویی ممکن است موجب سرطان خون شود.

بیشتر بخوانید: داروی تقویت حافظه‌ای که موجب سقط جنین می‌شود/ چرا برخی افراد همیشه گرسنه‌اند؟

این متخصص تغذیه بیان کرد: افراد روزانه چندین بار ظروف خود را با مایع ظرف شویی شست و شو می دهند همین موضوع باعث می شود مایع استفاده شده جذب ظروف شود و هنگام گرم شدن آن مواد شیمیایی جدا شده و به غذا می‌چسبند. افراد می توانند به جای مایع ظرف‌شویی از نمک به کار برند یعنی سبزیجات را داخل آب و نمک خوابانده و ضد عفونی کنند. افراد می توانند برای تازه ماندن سبزیجات هم حتی از سرکه استفاده کنند.

او گفت: انگل زدایی یکی از مراحل سالم سازی سبزی است که معمولا افراد از آن غافل یا دچار تردید می شوند. پزشکان با شست و شوی سبزیجات به همراه مایع ظرف شویی مخالف هستند، زیرا مواد شیمیایی قابلیت مسموم کنندگی دارند، حتی می توانند خللی در ظاهر و طعم سبزی ایجاد کنند و به کیفیت آن آسیب بزنند. . آسیب به کیفیت، طعم و ظاهرسبزیجات بسیار خطرناک خواهد بود. بنابراین بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با قرار دادن سبزیجات در مواد ضدعفونی‌کننده، تخم انگل‌ها نیز از بین می‌رود، در حالی که پرکلرین یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده سبزیجات که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد، صرفا برای میکروب‌زدایی از سبزیجات است، اما قادر به خارج کردن تخم انگل‌ها از سبزی‌ها نیستند . چرا که سطح بسیاری از سبزیجات صاف نیست و حاوی تعداد زیادی فرورفتگی است که می‌تواند محلی برای اختفای میکروارگانیسم‌ها (به خصوص تخم انگل ها) حتی پس از شست وشو باشد.

رحمانی یادآور شد: کاربرد مایع ظرفشویی طبق دستورالعمل، موجب می‌شودکه سطح سبزی‌ها، تخم و کیست انگل‌های موجود روی آن لیز و لزج شود و رشد کنند . پس بهتر است افراد به جای مایع ظرف شویی از آب نمک یا آب با فشار استفاده کنند.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ