120هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های بوموسی کشف شد


120هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های بوموسی کشف شد

در یک درگیری مسلحانه میان نیروهای دریابانی هرمزگان در شهرستان بوموسی و متجاوزان مرزی، 120هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرمانده دریابانی هرمزگان روز دوشنبه در تشریح این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان شهرستان بوموسی به هنگام گشت زنی در فاصله ١٢ مایلی جنوب جزیره، به یک فروند شناور متجاوز مشکوک و برای بررسی بیشتر و توقف آن به محل اعزام شدند.

سرهنگ حسین دهکی بیان داشت: مأموران با حضور در محل به شناور فرمان ایست دادند، که قاچاقچیان که از حضور مرزبانان غافلگیر شده بودند، اقدام به پرتاب راکت آتش زا به سوی ماموران کردند.

وی ادامه داد: دریابانان پس از موضع گرفتن متجاوزان مرزی، اقدام به آتش سنگین کردند و توانستند در درگیری مسلحانه، شناور مذکور را متوقف و ۱۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف کنند.

فرمانده دریابانی هرمزگان ارزش محموله سوخت کشف شده را هشت میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در همین رابطه ۱۱ قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

دهکی با اشاره به خسارت جبران ناپذیر قاچاق بر پیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: مرزبانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان نخواهد داد.

شهرستان بوموسی شامل جزایر بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.

جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

جزیره بوموسی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و استراتژیک برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آبهای خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ