شناساندن اهداف میرزاکوچک به نسل جوان ضروری است


شناساندن اهداف میرزاکوچک به نسل جوان ضروری است

رشت _ ایرنا- فرماندار صومعه سرا در همایش بزرگداشت میرزاکوچک خان و پانزدهمین یادواره شهدای روحانی شهرستان گفت: میرزا کوچک الگوی مقاومت و روحانی نستوه در مبارزه با استکبار بود و ابعاد شخصیتی و اهداف او را باید به نسل جوان بشناسانیم.

سیدجلال سیدمحمدی با اشاره به اینکه جنبش و نهضت هفت ساله میرزا مینیاتوری کوچک از انقلاب اسلامی درآن زمان است اظهارداشت: در این شهرستان مناطقی چون کسما گوراب زرمیخ، طاهرگوراب ضیابر و... به عنوان مقر و میعادگاه مبارزات تاریخی میرزا کوچک جنگلی بوده است .
وی افزود: این روحانی مبارز نهضت جنگل را براساس مکتب اسلام پایه گذاری کرد و نشان داد که غیرت ایرانی استکبار پذیر نیست و در مقابل ظلم سرخم نخواهد کرد .

وی افزود: باید برای شناساندن میرزاکوچک خان مظهر مقاومت و اهداف استکبار ستیزی آن به نسل جوان گام برداریم .
عباس نعیمی جامعه شناس و پژوهش گر در این برنامه به چگونگی شکل گرفتن نهضت جنگل اشاره و خاطرنشان کرد: در حیات ۷ساله مقابله نهضت جنگل علیه استبداد با سه جنبش فکری روبه بودیم که ریشه آنها در زمان مشروطه بود .
به گزارش ایرنا ،تجلیل ازخانواده های شهدا، اجرای نمایش یاران میرزا ، اجرای سرود و موسیقی سنتی ،و شعر شاعران و رونمایی از دو کتاب خانم رویا رحمت زاده باعنوان نامداران گوراب زرمیخ و کبوتر سبز از برنامه های جانبی این همایش بود .
همچنین امروز با حضور فرماندار و مسوولان شهرستان صومعه سرا نمایشگاه جنبش انقلابی میرزا همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی در اداره ارشاد اسلامی این شهرستان به مدت یک هفته گشایش یافت.
در این نمایشگاه اسناد،کارت پستال، تمبر و روزنامه و مجموعه‌ای از ادوات جنگی آن دوران از مجموعه مهران اشراقی به نمایش گذاشته شده است.

شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده استتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ