ماجرای جوان کر و لال ایلامی/ زائر مشهد سر از افغانستان درآورد!


ماجرای جوان کر و لال ایلامی/ زائر مشهد سر از افغانستان درآورد!

جوان کر و لال ایلامی بدون اسناد هویتی که به قصد زیارت امام رضا (ع) از خانه خارج شده بود، سر از افغانستان درآورد!

ماجرای جوان کر و لال ایلامی/ زائر مشهد سر از افغانستان درآورد!

یک منبع آگاه در این رابطه با اشاره به برخی اخبار در رابطه با دستگیری یک جوان ایلامی کر و لال از سوی یکی از کلانتری‌های خرم آباد با شائبه افغانی بودن و اعزام او به هرات افغانستان، اظهار داشت: تقریبا دو تا سه هفته پیش، نیرو‌های گشت یکی از کلانتری‌های خرم آباد در خیابان شریعتی جوانی را مشاهده می‌کنند که سر و وضع مناسبی نداشته و تقریبا چهره او نیز شبیه اتباع بیگانه پاکستان یا افغانستان بوده است.

وی، ادامه داد: این جوان ایلامی نمی‌توانسته حرف بزند و فاقد مدارک هویتی بود که به کلانتری منتقل می‌شود، با دادستان مرکز استان هماهنگی می‌شود که فردی به کلانتری منتقل شده، هویت وی مشخص نیست و نمی‌تواند حرف هم بزند، چهره او نیز به اتباع بیگانه می‌خورد و باید برای بررسی بیشتر به پلیس اطلاعات استان و اتباع بیگانه منتقل شود.

این منبع آگاه، افزود: دادستان نیز برای بررسی بیشتر و شناسایی وی، دستور دادند که این فرد به پلیس اطلاعات امنیت استان منتقل شود.

وی با بیان اینکه ما نیز در ادامه، صورت جلسه را انجام دادیم و بر اساس دستور قضایی این فرد را به پلیس اتباع بیگانه و اطلاعات منتقل کردیم، گفت: بعد از این امر ما دیگر از سرنوشت این جوان اطلاعی نداشتیم.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه وظیفه و حد اختیارات ما نیست که این فرد را تحویل کمپ بدهیم، تصریح کرد: در این راستا دادستان دستور دادند که این فرد تحویل پلیس اطلاعات استان داده شود.

وی با بیان اینکه ما بعدا متوجه شدیم که این جوان تحویل اردوگاه استان مرکزی داده شده و از آنجا به کشور افغانستان فرستاده شده است، گفت: بعدا ما فهمیدیم که این جوان از استان ایلام بوده که قصد مسافرت به سمت مشهد را داشته است.

بنابر این گزارش، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان این خبر را تکذیب و فرمانده انتظامی خرم آباد نیز در این رابطه اظهار بی اطلاعی کرد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ