صیفی‌کاران نایلون‌های پلاستیکی را جمع‌آوری کنند


صیفی‌کاران نایلون‌های پلاستیکی را جمع‌آوری کنند

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی پارس اّباد مغان به صیفی‌کاران این شهرستان توصیه کرد نایلون‌های پلاستیکی را از مزارع جمع‌آوری کنند.

حسن نظیفی روز دوشنبه در نشست با بخشداران و مسوولان اداره محیط زیست، اداره امورآب، شرکت‌های کشت و صنعت مغان، پارس و فردوس از تلاش برای مدیریت و نظارت بر کشت‌های پلاستیکی محصولات صیفی در منطقه خبر داد.

او اظهارداشت: کشاورزان غیربومی که زمین را اجاره می‌کنند، پس از برداشت محصول نایلون‌ها و دیگر ضایعات را در همان حالت رها کرده و می‌روند، بویژه اگر محصول آن سال سود مورد انتظار را نداشته ­باشد نایلون‌های باقی مانده با وزش باد به زمین‌های دیگر هم پراکنده شده و در صورت عدم دقت در کار ماشین‌های عمیق کار کشاورزی هم اختلال ایجاد می‌کنند.

نظیفی گفت: در همین راستا آموزش های لازم در زمینه مضرات پسماندهای نایلونی و نقش آن در آلودگی خاک و محیط برای کشاورزان توسط کارشناسان پهنه شهرستان پارس آباد ارائه می شود.

او افزود: افزایش تولید و صرفه‌جویی در مصرف آب را تا حدودی می‌توان با روش‌های دیگر از جمله استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و ایجاد گلخانه جبران کرد اما رهاسازی پلاستیک در کشت نایلونی صدمات جبران ناپذیری به آب و خاک وارد می‌کند. با این حال جهاد کشاورزی برای ممانعت استفاده از این روش کشت، اهرم قانونی کافی ندارد.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ