70 درصد از تولید جوجه یک روزه اردبیل قابلیت صادرات دارد


70 درصد از تولید جوجه یک روزه اردبیل قابلیت صادرات دارد

اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 70 درصد از تولید جوجه یک روزه این استان قابلیت صادرات به کشورهای همسایه را دارد.

نوبخت اژدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جوجه یک روزه تولیدی استان در آبان سال جاری هفت میلیون و ۶۷۵ هزار و ۷۴۲ قطعه و نیاز واحدهای گوشتی استان به جوجه یک روزه به طور متوسط ۲ میلیون قطعه می‌باشد.

او اظهارداشت: حدود ۳۰ درصد از تولید جوجه یک روزه استان کفاف نیاز واحدهای گوشتی استان را داشته و حدود ۷۰ درصد از این تولید قابلیت صادرات به استان‌ها و یا کشورهای همجوار را خواهد داشت.

وی گفت: جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی در آبان ماه سال جاری ۲ میلیون و ۳۶۱ هزار قطعه می‌باشد که این مقدار منجر به تولید چهار هزار و ۲۸۰ تن لاشه گرم مرغ در طی ماه‌های آتی خواهد شد.

او با اشاره به نیاز ماهانه استان به ۲ هزار و ۹۰۰ تن گوشت مرغ ، افزود: میزان تولید استان کفاف نیاز داخل استان را داشته و حدود هزار و ۳۸۰ تن لاشه مرغ گرم مازاد بر نیاز استان برای ذخیره‌سازی و یا صادرات به استان‌های همجوار در اختیار خواهیم داشت.

وی در توزیع نهاده‌های تولیدی افزود: توزیع نهاده‌های تولید پنج هزار و ۳۳۰ تن ذرت، هزار و ۵۴۵ تن کنجاله سویا و ۲۶۰ تن سبوس گندم در بین مرغداران استان با قیمت دولتی توزیع شده و با توجه به عرضه به وفور کنجاله سویا در سامانه بازارگاه و تخصیص سهمیه استانی از طریق پشتیبانی امور دام کشور ، کمبود هیچ یک از نهاده های تولید در استان مشهود نبوده و امید است در ماه‌های آتی نیز مشکل تامین نهاده وجود نداشته باشد.

وی در مورد تخم‌مرغ خوراکی نیز افزود: با توجه به فعال بودن ۱۱ واحد صنعتی پرورش مرغ تخم‌گذار در استان بطور متوسط ۴۰۰ تن تخم مرغ خوراکی در واحدهای صنعتی و سنتی استان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!