پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

برنامه اینتل برای افزایش کارایی پردازنده‌های خود


برنامه اینتل برای افزایش کارایی پردازنده‌های خود

حافظه کش (Cache) سریع‌ترین حافظه مورد استفاده در یک اکوسیستم کامپیوتری است که سرعت پردازش داده‌ها تا حد زیادی به آن بستگی دارد. طی آخرین اطلاعات، اینتل که حالا از پس فشار تقاضای پردازنده‌های 14 نانومتری برآمده است، یک حافظه کش متفاوت را برای پردازنده‌های Tiger Lake طراحی کرده است که عملکرد آنها را دگرگون خواهد کرد....

تبليغ
حافظه کش (Cache) سریع‌ترین حافظه مورد استفاده در یک اکوسیستم کامپیوتری است که سرعت پردازش داده‌ها تا حد زیادی به آن بستگی دارد. طی آخرین اطلاعات، اینتل که حالا از پس فشار تقاضای پردازنده‌های 14 نانومتری برآمده است، یک حافظه کش متفاوت را برای پردازنده‌های Tiger Lake طراحی کرده است که عملکرد آنها را دگرگون خواهد کرد.
هنگامی که اینتل از پردازنده‌های Skylake پرده برداری کرد، اقدام به برقراری تعادل در ساختار حافظه کش پردازنده‌های خود کرد. اینک پایگاه داده Geekbench گزارش می‌دهد که شرکت Intel در پی ارائه یک پیکربندی جدید در حافظه کش پردازنده‌های تایگر لیک است.
پردازنده‌های Tiger Lake در لیتوگرافی 10 نانومتری تولید خواهند شد؛ دلیل اصلی تأخیر در عرضه این پردازنده‌ها، فشار سنگین تقاضای جهانی بر پردازنده‌های 14 نانومتری اینتل بوده است. حتی پردازنده‌های Comet Lake نیز با تأخیر در عرضه مواجه شده و Intel را حسابی در رقابت عقب انداخته‌اند. در حال حال حاضر پردازنده‌های 14 نانومتری اینتل حرف چندانی برای گفتن در برابر پردازنده‌های Ryzen 3000 ندارند.
اینتل در پردازنده‌های Skylake-X حافظه کش سطح L3 را به نفع حافظه L2 کاهش داد. این تعادل در حافظه کش پردازنده‌های HEDT را می‌توان بزرگ‌ترین تغییر در کش پردازنده‌های این شرکت، در طول چند سال اخیر دانست. پس از آن اینتل تغییر خاصی را در این حافظه ایجاد نکرده است. شرکت AMD در حین معرفی پردازنده‌های Ryzen 3000 اقدام مشابهی را مد نظر قرار داد. این شرکت حافظه‌های کش را به دو برابر و حتی بیشتر افزایش داد. در نتیجه عملکرد پردازنده‌های خود را تا سطح بالایی افزایش داد.
اینک Geekbench متوجه شده است که در پردازنده‌های Tiger Lake نیز اتفاق مشابهی وجود دارد؛ ظاهراً Intel و AMD هر دو در یک زمان تصمیم به افزایش میزان حافظه کش گرفته بودند؛ با این وجود پردازنده‌های Tiger Lake به موقع روانه بازار نشده‌اند. Tiger Lake متوجه یک پردازنده کلاس لپ تاپ با 4 هسته و 8 رشته شده است که دارای یک حافظه کش بسیار بزرگ است. این پردازنده به ازای هر هسته در کش L2 تا 1.25 مگابایت حافظه را به همراه داشته و در مجموع 5 مگابایت کش L2 در آن تعبیه شده است.
در نتیجه دست کم در این بخش، حافظه کش پردازنده‌های اینتل تا 400 درصد به نسبت مدل‌های فعلی افزایش پیدا کرده است. حافظه کش L3 در این پردازنده برابر با 12 مگابایت است. اینتل حافظه کش L1 را به 48 کیلوبایت به ازای هر هسته افزایش داده است؛ هرچند که حافظه L1 Data برای هر هسته 32 کیلوبایت باقی مانده است. پردازنده‌های Tiger Lake از گذرگاه PCI-E 4.0 پشتیبانی کرده و عملکرد آنها با مدل‌های فعلی تفاوت بسیاری خواهد داشت. در حال حاضر تاریخ دقیق عرضه آنها مشخص نشده است.

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ