بازگشایی مقام حضرت «هارون»(ع) در اردن


بازگشایی مقام حضرت «هارون»(ع) در اردن

یک مسئول اردنی از بازگشایی مقام «حضرت هارون»(ع) در پترا پس از بستن چند روزه به منظور سازماندهی سفرهای گردشگری در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المملکة، یک مسئول دولتی اردن اعلام کرد: مقام حضرت «هارون»(علیه السلام) در پترا برای چند روز به منظور سازماندهی سفرهای گردشگری تاریخی از این مکان بسته شد.

وی گفت: بازگشایی مقام هارون(ع) بر روی بازدیدکنندگان براساس شرایط مشخص شده انجام می گیرد.

این مسئول اردن درپاسخ به مطالب رسانه ای درباره بازدید گردشگران «اسرائیلی» از این مکان، گفت: وزارت اوقاف و امور و مقدسات اسلامی، اداره منطقه پترا و مدیریت امنیت کل بر ساماندهی سفرهای گردشگری از این مقام که با معیارهای شرع اسلام مطابقت داشته باشد، نظارت دارد.

وی گفت: گردشگری تاریخی و دینی برای اردن که مکان ها و مقام های دینی متعددی دارد، اهمیت دارد. اردن مقصد گردشگران از سراسر مناطق جهان است.

مقامات حضرت هارون(ع) در بالاترین نقطه منطقه پترا در ارتفاع 1350 متر از سطح دریا قرار دارد. رسیدن به این مکان بیش از دو سال طول می کشد.

«عبدالناصر ابوالبصل» وزیر پیشین اوقاف و امور و مقدسات اسلامی در آگوست گذشته تصمیم گرفت تا مقام حضرت هارون را ببندد و کلید آن را به مدیریت اوقاف استان معان تحویل دهد. همچنین به هیچ فردی اجازه ورود به این مقام داده نمی شود مگر اینکه موافقت وزارت اوقاف را کسب کنند.

ابوالبصل گفت: تعطیلی این مقام در پی اقدام اسرائیلی ها برای ادای مناسک در این مکان بدون اطلاع این وزارتخانه انجام گرفت.

پایان پیام/44


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ