اخبار ضد و نقیض درباره رفع محدودیت‌ها از مسجد جامع «سرینگر» در کشمیر


اخبار ضد و نقیض درباره رفع محدودیت‌ها از مسجد جامع «سرینگر» در کشمیر

پلیس «سرینگر» در جامو و کشمیر از رفع ممنوعیت برگزاری نماز در مسجد جامع این شهر خبر داد، این در حالی است که هنوز نیروهای امنیتی در اطراف مسجد دیده می‌شوند.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از «kashmirobserver»، پلیس «سرینگر» در جامو و کشمیر از برداشتن ممنوعیت برگزاری نماز در مسجد جامع این شهر خبر داد.

یک روز پس از اینکه پلیس این خبر را اعلام کرد، دفتر مدیریت مسجد از مقامات کشمیر خواست تا برای نشان دادن حسن نیت و اثبات صحت این خبر، نیروهای امنیتی را از اطراف مسجد بردارند.

آنها همچنین خواستار صدور مجوز برای تمیز کردن مسجد و چک کردن سیستم صوتی پیش از ورود نمازگزاران به مسجد شدند.

این در حالی است که به گفته یکی از اعضای کمیته مسجد جامع، هنوز نشانه ای از برداشته شدن محدودیت ها از مسجد جامع دیده نشده است و نیروهای امنیتی هنوز در اطراف این مسجد مستقر هستند.

مسجد جامع سرینگر؛ بزرگترین مسجد شهر مرکزی جامو و کشمیر، مدت ها است که به دستور مقامات نظامی هند تعطیل شده و مسلمانان اجازه برگزاری نماز جمعه در این مسجد را ندارند.

تعطیلی این مسجد باستانی که 6 قرن قدمت دارد، بخشی از اقدامات نظامی هند برای جلوگیری از برگزاری راهپیمایی ها در کشمیر است.

تعطیلی مسجد جامع کشمیر هنگامی رخ داد که آزادی خواهان کشمیری در پی کشته شدن شهروندان این کشور اعلام راهپیمایی کرده بودند.

پایان پیام/7


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ