آغاز ثبت‌نام در بیست‌ودومین دوره عتبات دانشگاهیان از اوایل دی‌ماه


آغاز ثبت‌نام در بیست‌ودومین دوره عتبات دانشگاهیان از اوایل دی‌ماه

نام‌نویسی بیست‌ودومین دوره عتبات دانشگاهیان از اوایل دی‌ماه آغاز می‌شود، اعزام دانشگاهیان به عتبات هر سال در دو دوره صورت می‌گیرد، طوری که ثبت‌نام نخستین دوره اواخر بهار و دومین دوره نیز اواسط پاییز انجام می‌شود.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: نام‌نویسی بیست‌ودومین دوره عتبات دانشگاهیان از اوایل دی‌ماه آغاز می‌شود و اعزام‌ها نیز از بهمن تا اردیبهشت‌ماه صورت می‌گیرد.

بنابر این گزارش، اعزام دانشگاهیان به عتبات هر سال در دو دوره صورت می‌گیرد، به طوری که ثبت‌نام نخستین دوره اواخر بهار و دومین دوره نیز اواسط پاییز انجام می‌شود.

در روزهای اخیر با توجه به فرازونشیب‌هایی که در اعزام زائران عتبات وجود داشت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تاکنون برای نام‌نویسی از دانشگاهیان متقاضی سفر به عتبات اقدام نکرده، اما قرار است اوایل دی‌ماه با تأخیر چند هفته نسبت به سال‌های گذشته، از دانشگاهیان علاقه‌مند به سفر عتبات ثبت‌نام به عمل بیاورد.

بر همین اساس نام‌نویسی بیست‌ودومین دوره عتبات دانشگاهیان اوایل دی‌ماه در گروه‌های دانشجویان دختر مجرد، دانشجویان پسر مجرد و متأهلین از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آغاز می‌شود. اعزام‌ها نیز از بهمن‌ماه پس از امتحانات دانشجویان تا اوایل اردیبهشت‌ماه صورت می‌گیرد.

در هر دوره زائران دانشگاهی به قید قرعه انتخاب می‌شوند که با توجه به بالا بودن تقاضای دانشگاهیان برای اعزام به عتبات در ایام نوروز، در صورت انتخاب ایام خاص توسط دانشگاهیان، احتمال پذیرفته شدن آن‌ها در قرعه‌کشی کمتر خواهد بود.

هر سال برای اعزام دانشگاهیان به عتبات تسهیلات خاصی در نظر گرفته می‌شود، به طوری که سال گذشته به زائران کاروان‌های هوایی تا سقف ۳ میلیون تومان و به کاروان‌های زمینی تا سقف ۲ میلیون تومان وام کم‌بهره تعلق گرفت. همچنین در بیست‌ویکمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات بیش از ۱۲ هزار نفر از دانشگاهیان در قالب ۳۵۰ کاروان به صورت زمینی و هوایی به عتبات مشرف شدند.

پایان پیام/9


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ