پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

رشد 1524 واحدی شاخص کل بورس


رشد 1524 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روند صعودی خود از ابتدای هفته تاکنون را ادامه داد و سومین روز کاری خود در هفته جاری را با رشد 1524 واحدی به پایان رساند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (دوشنبه 11 آذر) سومین روز کاری خود در هفته جاری را با روند صعودی آغاز کرد و با رشد 2250 واحدی در ارتفاع 320 هزار و 921 واحد قرار گرفت و در ادامه روز این روند صعودی ادامه دار شد تا جایی که شاخص کل با رشد 1524 واحدی به جایگاه 320 هزار و 194 واحد رسید.

شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با 408 واحد افزایش معادل 0.48 درصد به 85 هزار و 780 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 99 واحد رشد معادل 0.10 درصد به 96 هزار و 617 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 66 واحد افزایش، معادل 0.10 درصد به 64 هزار و 589 واحد، شاخص آزاد شناور با 1794 واحد رشد، معادل 0.48 درصد به 376 هزار و 200 واحد، شاخص بازار اول با 814 واحد افزایش معادل 0.36 درصد به 229 هزار و 652 واحد و شاخص بازار دوم با 4419 واحد رشد معادل 0.67 درصد، به 664 هزار و 948 واحد رسید.

بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس نمادهای فملی، فولاد، فارس، شسپا، ومعادن، والبر و خساپا به ترتیب در صبح امروز با 519، 477، 82، 73، 71، 43 و 41 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند. همچنین صبح امروز نمادهای وبملت - بانک ملت، وتجارت - بانک تجارت، ونوین - بانک‌اقتصادنوین، خساپا – سایپا، خودرو - ایران‌ خودرو، وبصادر - بانک صادرات ایران و فاراک - ماشین‌ سازی‌ اراک در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس بودند که در میان آنها وبملت - بانک ملت، ونوین - بانک‌اقتصادنوین و فاراک - ماشین‌ سازی‌ اراک روند نزولی داشتند و باقی نمادها با رنگ سبز در نمایشگر بورس به نمایش درآمده بودند.

بنابراین گزارش در پایان معاملات امروز نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سایپا، ایران خودرو، بانک صادرات ایران و ماشین سازی اراک در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. گروه مواد دارویی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۱۱ میلیون و ۴۱۳ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچین در پایان معاملات امروز نمادهای فملی با 457 واحد، فولاد با 277 واحد، فارس با 160 واحد، جم با 152 واحد، شخارک با 149 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند و در مقابل نمادهای وبملت با 176 واحد و اخابر با 134 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند و و به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در 553 هزار نوبت معاملاتی، 4 میلیارد و 29 میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش 21 هزار و 809 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

یادآور می شود: شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته (یکشنبه 10 آذر) در دومین روز کاری خود در هفته جاری با ۴۰۸۲ واحد رشد معادل ۱.۳۰ درصد به ۳۱۸ هزار و ۶۷۰ واحد رسید. همچنین شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۹۳ واحد افزایش معادل ۱.۳۰ درصد به ۸۵ هزار و ۳۷۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۹۷ واحد رشد معادل ۱.۷۹ درصد به ۹۶ هزار و ۵۱۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۳۴ واحد افزایش، معادل ۱.۷۹ درصد به ۶۴ هزار و ۵۲۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۵۶۷ واحد رشد، معادل ۱.۵۱ درصد به ۳۷۴ هزار و ۴۰۵ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۰۶ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد به ۲۲۸ هزار ۸۳۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۰۲۶ واحد رشد معادل ۱.۳۹ درصد، به ۶۶۰ هزار و ۵۲۹ واحد رسید.

در پایان معاملات روز گذشته ۷ نماد فملی با ۵۰۲ واحد، فولاد با ۲۶۷ واحد، همراه با ۲۳۰ واحد، رمپنا با ۲۰۲ واحد، شخارک با ۱۳۴ واحد و وبملت با ۱۲۱ واحد و اخابر با ۱۲۱ واحد رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند. روز گذشته شاخص صنایع سایر معادن با ۳۶۰۹ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۷۴ هزار و ۸۸ واحد، انتشار و چاپ با ۵۳۰۶۰ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۱۳ هزار و ۸۲۲ واحد، مواد دارویی با ۱۶۹۶ واحد رشد معادل ۴.۹۹ درصد به یک هزار و ۱۶۴ واحد، سیمان ۸۲ واحد افزایش معادل ۴.۹۲ درصد به ۱۲ هزار و ۹۱۳ واحد، منسوجات با ۱۲۵ واحد رشد، معادل ۴.۷۷ درصد به ۲ هزار و ۷۴۱ واحد، قند و شکر با ۱۵۸۷ واحد افزایش معادل ۴.۰۱ درصد به ۷۶ هزار و ۴۴۳ واحد، محصولات چرمی با ۴۹۳ واحد افت معادل ۳.۸۲ درصد به ۱۲ هزار و ۴۱۹ واحد رسید.

همچنین قیمت سهام نمادهای پدرخش، دارو، قمرو، کسرام، زپارس، پکویر و مداران بیشترین افزایش قیمت و نمادهای وکار، کلوند، وملی، ولغدر، فاراک، غمهرا و غسالم بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند و به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در ۴۵۳ هزار نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد./

پایان پیام/50


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ