چه خوب شد که به دنیا آمدید


چه خوب شد که به دنیا آمدید

مستند «چه خوب شد که به دنیا آمدید» با موضوع زندگی نامه و آثار علمی استاد سید فتح الله مجتبایی ، از اساتید ادیان وعرفان اسلامی و شرقی پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، در این مستد که امشب ساعت 05 : 23 دقیقه پخش می شود، با زندگی و آثار علمی و فرهنگی استاد «سید فتح الله مجتبایی» ، حکیم ،دین پژوه و استاد یگانه تاریخ ادیان شرقی آشنا می شویم.


فتح‌الله مجتبایی در سال ۱۳۰۶ در تهران به دنیا آمد. مقدمات ادبیات و علوم رسمی را در فراهان اراک فرا گرفت. در سال ۱۳۳۲ از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و دانشسرای عالی درجه لیسانس گرفت، در سال ۱۳۳۹ از طرف وزارت فرهنگ برای آشنایی با روشهای جدید تألیف کتابهای درسی به خارج از کشور اعزام شد.وی درجه دکتری تاریخ ادیان و فلسفه شرق را از دانشگاه هاروارد آمریکا در سال ۱۳۵۰ دریافت کرد.وی هم‌اکنون عضو هیأت علمی بنیاد دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و همچنین عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.از دکتر فتح‌الله مجتبایی تاکنون بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب، مقاله و شعر و نقد کتاب به صورت تألیف، ترجمه و تصحیح به زبان‌های فارسی و انگلیسی در ایران و خارج از ایران منتشر شده‌ است.


مستند «چه خوب شد که به دنیا آمدید» از سری مستندهای مجموعه حکایت دل است که به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، ساخته شده است.


حکایت دل در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، ساخته شده است که دوشنبه ها ساعت 23 از شبکه یک پخش می شود.

پایان پیام/14


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ