اینستاگرام

راه اندازی سامانه برخط ثبت احوال در زندان‌ها


سامانه برخط ثبت احوال از طریق اثر انگشت با هدف دسترسی زندان‌ها به مشخصات فردی در زندان‌های استان تهران راه اندازی می‌شود.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدحشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان‌های استان تهران در دیدار با رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با مساعدت رئیس سازمان ثبت احوال کشور مقرر شد جهت سهولت در امر دسترسی زندان‌ها به مشخصات فردی جمعیت کیفری، سیستم موصوف به برخط جهت بررسی اثر انگشت و درج اطلاعات واقعی و بروز زندانیان در اختیار گروه فناوری و آمار رایانه قرار گیرد.
وی با تقدیر از این اقدام درخشان نیا گفت: با توجه به اینکه تعیین هویت قطعی افراد در مبادله اطلاعات، عنصر حیاتی در ایمنی داده هاست، تعیین هویت افراد بر اساس ویژگی‌هایی مانند اثر انگشت بسیار مهم است.
مدیرکل زندان‌های استان تهران همچنین تاکید کرد: بزرگ‌ترین دلیل استفاده گسترده و عمومی از اثر انگشت به عنوان ابزار تعیین هویت این است که اثر انگشت افراد منحصر بفرد است و در طول عمر فرد تغییر نمی‌کند، بنابراین می‌توان از آن به عنوان ابزار دقیق تشخیص هویت استفاده کرد.
وی افزود: در این طرح ضمن بررسی اثر انگشت و درج اطلاعات واقعی هر زندانی، اطلاعات زندانیان اتباع بیگانه نیز به طور دقیق ثبت می‌شود که در نوع خود، بی نظیر و بی سابقه است.
در این دیدار مشکلات و راهکار‌های موجود در زمینه دسترسی به کدملی و مشخصات دقیق زندانیان بررسی شد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ