اینستاگرام

بیمه تکمیلی برای خانواده‌های اهدا کننده عضو


بر اساس تفاهم نامه‌ای میان انجمن اهدای عضو ایرانیان و بیمه دی، خانواده‌های اهدا کننده عضو از بسته خدمتی بیمه تکمیلی درمان بهره مند می‌شوند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان در نشست آغاز همکاری بیمه دی و انجمن اهدای عضو افزود: این تفاهم نامه در بند‌های مختلف تنظیم شده است و دغدغه‌های درمانی اعضای خانواده‌های اهدا کننده عضو را برطرف می‌کند.
دکتر کتایون نجفی زاده اضافه کرد: بیماری که دچار مرگ مغزی شده است، حداکثر ۲ هفته می‌توان با تنفس مصنوعی او را نگهداشت و بعد از آن سموم مغز وارد اندام‌ها می‌شود و اندام‌ها نیز از بین می‌رود.
وی گفت: مرگ مغزی با کُما تفاوت دارد، در مرگ مغزی سلول متلاشی شده است. بیمار مرگ مغزی با اهدای عضو می‌تواند جان ۸ نفر دیگر را نجات دهد.
دکتر نجفی زاده افزود: بعد از فتوای امام خمینی (ره)، در ایران پیوند عضو آغاز شد و اکنون دیگر نیازی به اعزام بیماران برای درمان به خارج از کشور وجود ندارد.
وی گفت: رتبه اهدای عضو ایران در جهان ۳۷ است و رتبه اول را اسپانیا دارد که در تمام بیمارستان ها، رسانه‌ها برای اطلاع رسانی در مورد اهدای عضو حضور دارند.
مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان اینکه بیش از ۷هزار و ۷۰۰ خانواده اهدا کننده عضو در ایران داریم افزود: سالانه کمتر از هزار مورد اهدای عضو در ایران انجام می‌شود و این در حالی است که در سال، بین ۵ تا ۸ هزار مورد مرگ مغزی داریم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ