فیفا برخلاف میل فدراسیون فوتبال ایران و عراق؛ کشور ثالث را انتخاب کرد


فیفا برخلاف میل فدراسیون فوتبال ایران و عراق؛ کشور ثالث را انتخاب کرد

تیم ملی فوتبال ایران بیست و سوم آبان در دیداری حساس و از هفته چهارم مرحله انتخابی جام جهانی قطر باید در امانم پایتخت اردن به مصاف تیم ملی عراق برود.

فیفا برخلاف میل فدراسیون فوتبال ایران و عراق؛ کشور ثالث را انتخاب کرد

به گزارش سرویس ورزشی پارسینه| تیم ملی فوتبال ایران بیست و سوم آبان در دیداری حساس و از هفته چهارم مرحله انتخابی جام جهانی قطر باید در امانم پایتخت اردن به مصاف تیم ملی عراق برود. این مسابقه در حالی در امان برگزار می شود که پیشتر قرار بود در ورزشگاه تازه تاسیس شهر بصره آغاز شود اما به دلیل افزایش ناآرامی‌‍‌ها و البته حمله برخی به کنسولگری ایران در کربلا، این مسابقه طبق دستور فیفا به کشور ثالث سپرده شد و میزبانی از کشور عراق گرفته شد.

اما بی‌تفاوتی مسئولان ایرانی باعث شد تا ابهامات نسبت به این قضیه افزایش پیدا کند.هفته گذشته محمدرضا ساکت به‌عنوان نماینده فدراسیون فوتبال راهی عراق شد تا شرایط میزبانی این کشور را بررسی کند، اما در کمال شگفتی او در مصاحبه‌ای از بازدیدش از شرایط برگزاری مسابقه گفت، اما هیچ صحبتی درباره ناامنی یا درخواست فدراسیون فوتبال برای تغییر محل برگزاری این دیدار به میان نیاورد تا عملا مهر تأییدی از سوی فدراسیون فوتبال برای میزبانی عراق صورت گیرد. فدراسیون فوتبال ایران همچنین اعلام کرد: «برخلاف برخی شایعات، در سفر هیئت اعزامی فدراسیون فوتبال ایران به عراق هیچ‌گونه موضعی (اعم از رضایت یا مخالفت) برای میزبانی دیدار ایران و عراق اتخاذ نشده است. در این میان، تصمیم‌گیری نهایی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بین‌المللی فوتبال خواهد بود». از سوی دیگر حمیدرضا آصفی، دیپلمات سابق و عضو اسبق هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگویی نسبت به میزبانی عراق و ابراز رضایت ایران گفته بود: «برگزاری یک مسابقه فوتبال در کشور عراق می‌تواند دسیسه‌های برخی کشورهای خارجی برای ناامن نشان‌دادن عراق را نقش بر آب کند. ایران به لحاظ سیاسی و همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی علاقه‌مند به برگزاری بازی در این کشور است». ازهمین‌رو به نظر می‌رسید فدراسیون فوتبال ایران با توجه به مناسبات خوب دولت ایران و عراق چندان مخالف تغییر محل برگزاری این مسابقه نباشد، به همین خاطر بود که از سوی مقامات ایرانی هیچ درخواست مکتوبی به فیفا برای تغییر ورزشگاه این دیدار حساس ارسال نشد.


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ