دانشگاهی در شیلی به آتش کشیده شد


دانشگاهی در شیلی به آتش کشیده شد

معترضان ضد دولت در شیلی ساختمان‌های واقع در دانشگاه پدرو دی والدیویا در مرکز سانتیاگو را پس از غارت و خرابکاری، به آتش کشیدند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های محلی شیلی تصاویری از یک ساختمان در حال سوختن در بخش مرکزی سانتیاگو در کنار اعتراضات منتشر کردند. طبق گزارش‌ها، این ساختمان پیش از آنکه به آتش کشیده شود، غارت شده بود. یک آتش‌نشان هم به شدت مجروح شده است. مقام‌های شیلی هم در حال محاسبه خسارت وارد آمده به این دانشگاه هستند که سال ۱۹۸۷ تاسیس شد.

اوایل روز جمعه، هزاران تن از مردم شیلی در گردهمایی دیگری در مرکز سانتیاگو، پایتخت این کشور آمریکای لاتین تجمع کردند. جرقه اعتراضات که از ماه اکتبر آغاز شده است با افزایش بهای حمل و نقل عمومی زده شد. این اعتراضات بعدا گسترده‌تر شده و علیه سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی شیلی شد.

بر اساس گزارش‌ها، واکنش اولیه پلیس که سرکوب شدید معترضان بود، به ناآرامی‌ها دامن زد. وضعیت کنونی شیلی به لغو نشست اپک و مجمع تغییرات آب و هوایی که قرار بود در سانتیاگو برگزار شود، منجر شده است.

در همین حال رویترز گزارش داد، ‌ بیش از ۱۰۰ تن از پزشکان و پرستاران به جمع معترضان پیوستند. معترضان خواستار پایان نابرابری و بی‌عدالتی اجتماعی شدند. بر اساس آمارهای رسمی، حین اعتراضات بیش از ۲۰ تن کشته و حدود ۲۰۰۰ تن به دست نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند. یکی از پزشکان معترض گفت: ما با حداقل امکانات، حداقل به ۵۰۰ زخمی کمک کردیم.

کد خبر 462167


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ