اینستاگرام

محقق پاکستانی :‌هدف استکبار از اختلاف افکنی، غارت ثروت ملت های مسلمان است


تهران – ایرنا – دکتر ‌محمد یعقوب بشوی ‌ محقق و پژوهشگر پاکستانی هدف استکبار جهانی از اختلاف افکنی میان کشورهای مسلمان را به غارت بردن منابع و ثروت ملت های مسلمان دانست .

تبليغ

وی روز شنبه و در آستانه هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار برون مرزی ایرنا اظهار داشت : آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال غارت منابع نفتی کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه هستند . آنها بدنبال تضعیف کشورهای اسلامی هستند تا نتوانند به استقلال دست یابند.
محقق پاکستانی با انتقاد از قدرت ها استکباری که با سو استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی ، تبلیغات منفی را علیه اسلام و مسلمانان به راه انداخته اند ؛ گفت:‌ هدف اصلی استکبار ایجاد اختلاف و درگیری میان گروههای اسلامی در سراسر جهان است .
وی با ابراز تاسف از برخی رفتارهای متحجرانه که مردم را نسبت به اسلام ناب و دین مبین اسلام دور می کند ؛ گفت :‌اسلام دین عقل و حکمت است اما متاسفانه گروههایی نظیر داعش و طالبان تصویر نادرستی از اسلام به جهان ارایه کرده اند که هیچ تناسبی با اسلام واقعی ندارد.
این استاد پاکستانی با اشاره به آموزه های اسلام از جمله عدالت و ازادی فکر و اندیشه و مخالفت های صریح با هرگونه ظلم و تعدی و تجاوز گفت : اسلام زیر بار ظلم نمی رود.
دکتر محمد یعقوب بشوی با اشاره به ظلم و ستمی که در دنیای کنونی علیه ملت های مسلمان در فلسطین ، عراق ؛ سوریه و یمن می گذرد ؛‌ گفت : تردیدی وجود ندارد که با آمدن نظام مهدویت ؛ ریشه تمام ظلم ها خشکانده می شود .
این پژوهشگر پاکستانی اسلام را دین صلح و دوستی دانست که همواره بر زندگی مسالمت آمیز میان همه ادیان و مذاهب تاکید کرده است .
وی گفت :‌اسلام تامین کننده همه نیازهای مادی و معنوی انسانهاست و در هیچ دین و آیینی به اندازه اسلام بر عدالت انسانی تاکید نشده است .
دکتر بشوی در پاسخ به پرسشی درباره ضرورت مبارزه با تروریسم از سوی دوکشور ایران و پاکستان گفت :‌ ایران و پاکستان هر دو قربانیان تروریسم هستند و امنیت پاکستان امنیت ایران امنیت ایران امنیت پاکستان است ما دوملت جداناپذیر هستیم .
دکتر بشوی گروههای تروریستی را دست پرورده قدرت های استعماری و استکباری دانست و گفت : قدرت های استکباری طالبان و داعش و دیگر گروههای تروریستی را ایجاد کردند تا کشورهای اسلامی را درگیر جنگ و درگیری نمایند .
وی بر ضرورت وحدت شیعه و سنی در شرایط حساس کنونی تاکید کرد .
پژوهشگر پاکستانی لزوم گسترش همکاری های دوکشور در زمینه های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی را ضروری دانست و گفت : پاکستان می تواند بخشی از نیازهای اقتصادی خود را از ایران تامین نماید .
دکتر محمد یعقوب بشوی در بخش دیگری از این مصاحبه بر ضرورت مطالعه و تحقیق پیرامون اسلام بویژه از سوی نسل جوان تاکید کرد و گفت : اگر امروزه بخواهیم سیره و راه امام علی ع را زنده کنیم باید نیازهایی مردم را بشناسیم .
وی نقش علما ، دانشگاهیان و نخبگان را در شناساندن اسلام ناب به جوامع مختلف حائز اهمیت دانست .
از این محقق پاکستانی درباره نقش نخبگان دانشگاهی و دیپلماسی فرهنگی در توسعه مناسبات ایران و پاکستان سئوال شد .
وی در جواب گفت : نخبگان فرهنگی نقش بسیار زیادی در گسترش مناسبات دو کشور دارند . ما باید از ظرفیت عظیم شبکه های اجتماعی برای بهبود و توسعه مناسبات دوکشور بهره مند شویم .
این محقق پاکستانی از امام خمینی (ره) نیز به عنوان شخصیت و رهبر ممتاز و برجسته ای یاد کرد که با انقلاب اسلامی دنیا را تکان داد .
دکتر محمد یعقوب بشوی مهمترین ویژگی امام راحل را "‌مردمی بودن "‌و "‌زمان شناس "‌بودن ایشان دانست و گفت : تردیدی وجود ندارد که انقلاب اسلامی با تکیه بر رهبری امام راحل و نقش بی بدیل مردم به پیروزی رسید .
محقق پاکستانی که دانش آموخته دانشگاه بین المللی المصطفی است و در زمینه تغییرات اجتماعی از منظر قران کریم و موضوع انقلاب اسلامی کارهای تحقیقاتی انجام داده است ؛‌ گفت :تاکنون هزاران کتاب و پایان نامه دانشگاهی پیرامون انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآمده است . انقلاب اسلامی ادامه نهضت حسینی است و امروزه راهپیمایی میلیونی اربعین جلوه ای از این حرکت عظیم و انقلاب جهانی است .
‌پژوهشگر پاکستانی ابراز امیدواری کرد که این انقلاب زمینه ساز انقلاب جهانی مهدویت باشد .
وی نخبگان و دانشگاهیان را پل ارتباطی مناسبی برای توسعه همکاری های همه جانبه ایران و پاکستان دانست و گفت :نخبگان علمی سفیر و نمایندہ فرهنگی کشورها هستند و باید از این ظرفیت ها برای افزایش روابط دو کشور بیشتر بهره مند شد .
از دکتر محمد یعقوب بشوی نظرش را درباره جاذبه های گردشگری ایران جویا شدیم که در جواب گفت : من تاکنون بارها به ایران سفر کرده ام . جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران بویژه شهرهای سنندج ؛ همدان و اردبیل بسیار زیبا و چشم نواز است .
دکتر محمد یعقوب بشوی معرفی جاذبه های تاریخی ایران را بسیار در جذب گردشگری موثر دانست و گفت :‌متاسفانه بسیاری از مردم جهان آشنایی کافی با این جاذبه ها ندارند
وی که هفته گذشته در همایش بین المللی امام علی پژوهی به ارایه مقاله پرداخت ، درباره بارزترین ویژگی امام علی (ع) گفت :‌ رمز بقای کلام جاویدان امام علی (ع) این است که امام پیچیده ترین مفاقهیم را با اسان ترین مثال ها بیان کرده اند. امام علی (ع) به ما می فهماند که دین و علوم دینی فقط فقه نیست بلکه با مطالعه در علوم طبیعی می توان به افق های جدیدی در شناخت خدای متعال رسید و امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی لزوم بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای شناساندن و معرفی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) ضروری است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ