اینستاگرام

طالبان با نمایندگان دولت در چین دیدار نمی‌کند


یک عضو سابق طالبان گفت که برخلاف اظهارات مقامات دولتی، هیات طالبان در نشست پکن با نمایندگان رسمی دولت افغانستان دیدار نخواهند کرد. یک عضو سابق طالبان گفت که این گروه تنها در صورتی حاضر به دیدار با مقامات افغان در نشست پکن می‌شود که این...

تبليغ

یک عضو سابق طالبان گفت که برخلاف اظهارات مقامات دولتی، هیات طالبان در نشست پکن با نمایندگان رسمی دولت افغانستان دیدار نخواهند کرد.
یک عضو سابق طالبان گفت که این گروه تنها در صورتی حاضر به دیدار با مقامات افغان در نشست پکن می‌شود که این افراد بطور رسمی از دولت نمایندگی نکنند و از طرف شخصی در نشست حضور داشته باشند.

«مولوی عبدالشکور مطمئن» رییس کمیته ملی المپیک در حکومت طالبان گفت که دولت اعضای هیاتی که برای سفر به چین اعزام می‌کند را مشخص نکرده اما اگر این افراد بخواهند از دولت نمایندگی کنند هیئت طالبان با آنها بر سر یک میز نخواهد نشست.
مطمئن به «آریانا نیوز» گفت که هنوز مشخص نیست از طرف دولت چه کسانی به پکن می‌روند اما هیات طالبان 12 نفره است و رهبری آن را نیز «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان بر عهده خواهد داشت.

این در حالی است که «وحید عمر» رییس اداره ارتباطات عمومی و راهبردی ریاست جمهوری از ایجاد یک هیات "فراگیر" برای حضور در نشست بین‌الافغانی پکن خبر داده و می‌افزاید که این هیئت با محوریت و به نمایندگی از دولت در این نشست حضور خواهد یافت.

طالبان تاکنون از دیدار با مقامات دولتی افغان خودداری کرده و همواره تاکید داشته که تنها در صورتی با مقامات افغان دیدار می‌کند که از جایگاه شخصی و نه دولتی در این نشست‌ها حضور یابند.
گفتنی است که پیش از این نیز سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در رابطه به این نشست تصریح کرده بود که افراد بطور شخصی در این نشست حضور می‌یابند تا نظرات و دیدگاه‌های شخصی خود را در رابطه با روند صلح بیان کنند.

کد (9)تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ