پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

تخفیف 40 درصدی تایرسازان چینی برای ایرانی‌ها سوخت شد


تخفیف 40 درصدی تایرسازان چینی برای ایرانی‌ها سوخت شد

 این روزها در  شرایطی که شرکت‌های تایرساز چینی طبق روال هر سال بین 30تا 40درصد تخفیف برای فروش محصولات خود در نظر گرفته‌اند، امکان‌پذیرنبودن ثبت‌سفارش‌های جدید در  داخل، مصرف‌کنندگان ایرانی  را از خرید زیر قیمت لاستیک محروم کرده است. 

تبليغ

به گزارش «دنیای‌ خودرو» ‌همه ساله بین ماه‌های نوامبر و دسامبر،‌تایرسازان چینی تخفیف‌های خوبی را برای عوامل و نمایندگان فروش خود درکشورهای مختلف جهان ازجمله ایران درنظر می‌گیرند.

تخفیف‌هایی که گاهی به ۴۰درصد نیز می‌رسند و فرصت خوبی برای خرید تایر ازچین و فروش آن با قیمت‌های مناسب در کشور به‌وجود می‌آورد. حالا اما بررسی‌های صورت‌گرفته از بازار کشورهای همسایه به‌ویژه امارات و پیشنهادهای وسوسه‌انگیز شرکت‌های تایرسازی به نماینده‌های خود در ایران،‌حکایت از کاهش شدید قیمت تایرهای رادیال باری-اتوبوسی در دو سایز ۳۱۵و ۳۸۵دارد. تا جایی‌که قیمت هر حلقه تایر ۳۱۵ ساخت چین که پیش از این در گران‌ترین حالت ۱۴۰دلار محاسبه و برای خریداران فاکتور می‌شد، امروز به کمتر از ۱۰۰دلار رسیده است و چنین وضعیتی برای تایرهای تی‌بی‌آر سایز ۳۸۵نیز صدق می‌کند.

اما ازیک‌سو بیش‌اظهاری برخی تجار واردکننده تایر که بارها درباره آن صحبت شده است، در کنار بلاتکلیفی واردات لاستیک سنگین به کشور به‌دلیل بسته بودن سه ماه ثبت‌سفارش این کالا باعث می‌شود مصرف‌کننده داخلی نتواند از این تخفیف خاص و ویژه بهره‌مند شود. آن‌هم به این علت که طی سه‌ماه گذشته امکان ثبت‌سفارش‌های جدید برای واردات تایرهای سنگین وجود ندارد و هنوز مشخص نیست دولت برنامه‌ای برای ادامه تخصیص ارز دولتی برای واردات تایرهای سنگین به کشور دارد یا واردکنندگان باید به فکر برنامه‌ریزی برای واردات تایر با ارز نیمایی باشند.

اتفاقی که اگر تاکنون رخ می‌داد و ارز ۴۲۰۰تومانی از واردات تایرهای سنگین حذف شده بود و واردکنندگان امروز تایرهای ۱۴۰دلاری را به قیمت ۱۰۰دلار خریداری و با ارز ۱۱هزار و ۵۰۰تومانی به کشور وارد می‌کردند، ‌هر جفت از این تایرها با احتساب هزینه‌های جانبی و سود واردکننده حداکثر سه‌میلیون‌تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسید. درحالی‌که امروز این تایرها که با ارز دولتی ولی با قیمت‌های بالا برای دولت تمام و به کشور واردشده‌اند، بیش از هر جفت سه میلیون تومان به دست راننده‌ها می‌رسند.

درنهایت اما تخفیف‌های پایان سال تولیدکننده‌های چینی به‌دلیل برخی سوءاستفاده‌های از منابع ارز دولتی و بسته بودن ثبت‌سفارش تایر در چندماه گذشته در عمل فایده‌ای برای اقتصاد ایران و راننده‌های بخش حمل‌ونقل بار و مسافر نداشته است. این یعنی تخفیف‌های ۴۰درصدی چینی‌ها و تایرهایی که همچنان گران به دست مصرف‌کنندگان ایرانی می‌رسند!تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ